Moda ve hazır giyim sektörünün temsilcileri Şanlıurfa’da bir araya geliyor

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile sektörün aktörlerini buluşturuyor.

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile sektörün aktörlerini buluşturuyor. 150 iş adamının katılacağı program iki gün sürecek.

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’nun desteği, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın koordinesiyle, Şanlıurfa’da giyim sektörüne yönelik bir dizi etkinlik düzenlenecek. Etkinlik çerçevesinde iş adamları, akademisyen ve gazetecilerin de yer aldığı yaklaşık 150 kişilik bir heyet Şanlıurfa’ya gelecek. Gerçekleştirilen etkinliklerle ulusal ve yerel basında gözler tekrar Şanlıurfa’ya çevrilecek.

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk’ün de aralarında bulunduğu ilgili sektörlerin temsilcileri, bir araya gelerek sinerji sağlamak ve Şanlıurfa’nın yatırım potansiyelini yerinde görmek amacıyla 15-16 Kasım 2013 tarihleri arasında, Federasyon ve üye derneklerin yönetim kurulu üyeleri, akademisyen ve gazetecilerin de yer aldığı yaklaşık 150 kişilik bir heyetle Şanlıurfa’yı ziyaret edecek.

Ayrıca, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’nun desteği ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde, 16 Kasım 2013 saat 15.00’te Harran’da, İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri kendi tasarımı ve sunumuyla Şanlıurfa medeniyet tarihi ve kültürünü yansıtan ‘Başlangıcın Sırrı Göbeklitepe’ başlıklı defile yapacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, “Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’nun desteği ile Şanlıurfa’da giyim sektörüne yönelik ziyaret, gezi ve incelemelerin planlandığı bir dizi etkinlik gerçekleştireceğiz. Ayrıca, ilimizde yatırım yapmayı planlayan iş adamlarımız için bir sunum yapacağız. Karacadağ Kalkınma Ajası’nın desteği ile odamızda gerçekleştireceğimiz sunumda, gelen misafirlerimiz, ilimizdeki sektörlerle ilgili kanaat sahibi olacağı şekilde detaylı bir bilgi paylaşımı gerçekleştireceğiz. Akabinde de Harran’da basın mensuplarının da hazır bulunacağı bir defile gerçekleştirilecek.” dedi.