MODEF EXPO’yu 62 ülkeden 2 bin 500 kişi ziyaret etti

Bursa İnegöl Belediye Başkanı ve İFOR Yönetim Kurulu Başkanı Alinur Aktaş, bu yıl 30'uncusunu düzenledikleri MODEF EXPO fuarını, 2 bin 450'si yabancı 14 bin kişinin ziyaret ettiğini açıkladı.

Bursa İnegöl Belediye Başkanı ve İFOR Yönetim Kurulu Başkanı Alinur Aktaş, bu yıl 30’uncusunu düzenledikleri MODEF EXPO fuarını, 2 bin 450’si yabancı 14 bin kişinin ziyaret ettiğini açıkladı.

İFOR merkezinde basın toplantısı düzenleyen Başkan Alinur Aktaş, 30. MODEF EXPO’nun gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Fuar alanımızı 2007 yılında 6 bin metrekareden 25 bin metrekare alana çıkardık. Bu fuar öncesinde yönetim kurulu olarak aldığımız karar gereği de, 2 bin 500 metrekarelik yeni bir portatif çadırımız oldu. Bununla beraber 27 bin 500 metrekarelik bir alana ulaştık. Fuarımıza teşrif eden Adalet Bakanımız Sadullah Ergin’e, açılışımızı gerçekleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’ya, Bursa Valimiz Münir Karaloğlu’na, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum. 6 gün boyunca dolu dolu bir fuar yaşadık. Özellikle ‘bu fuar en güzeliydi’ sözünü herkesten duydum. Geçen sene de aynı sözleri duymuştuk. Bu durum fuarın üzerine koyarak devam ettiğini, fuarın giderek büyüdüğünü, İnegöl mobilyasının büyüyerek yeni pazarlara açıldığının en büyük göstergesidir.” dedi.

6 gün izlenime açık olan fuara yönelik rekor düzeyde ziyaretçinin olduğunu söyleyen Aktaş, şöyle konuştu: “Fuarımız, 62 farklı ülkeden toplam 2 bin 450 yabancı misafirimize, ülke çapında ise 81 ilin tamamından 8 bin 349 profesyonele, 2 bin 500 biletli, 600 adet online davetli olmak üzere, toplam 13 bin 927 kişiye ev sahipliği yaptı. Özellikle biletli davetliler azdı. Perakendeci anlamında az gelen vardı. Ama bizim özellikle bu fuarla önemsediğimiz toptancılar, mağazacılar ve dış alımcılardı. Bu rakamlarda önceki fuarlara göre artışın olması bizim için sevindirici bir durum.”

Her fuarın sonunda olduğu gibi, fuar katılımcıları ile yaptıkları anketten bahseden Aktaş, “Yaklaşık yüzde 90’lık bir memnuniyetin söz konusu olduğunu ifade etmek isterim. Genel olarak hizmet kalitesindeki yeterlilik yüzde 87.5, profesyonel ziyaretçi niteliği yüzde 83, olumlu yansımaları yüzde 96 oldu. Bir önceki MODEF EXPO’da ise yüzde 89’du. Bu fuarda en can alıcı oran bu. 116 firma memnuniyetini ifade ederken, 13 firma ise yetersiz olduğunu ifade etmiş.” şeklinde konuştu.

Fuarı ziyaret eden 81 ilden en çok ziyaretçi sayısına göre ilk 10 şehri açıklayan Aktaş, şunları kaydetti: “Bursa’dan 3 bin 302, İstanbul’dan bin 548, Ankara’dan 445, İzmir’den 460, Kayseri’den 367, Eskişehir’den 176, Konya’dan 129, Antalya’dan 127, Sakarya’dan 118, Kocaeli’den 111 olmak üzere ziyaretçilerimiz geldi. Genel anlamda baktığımız da her şehrin fuardan haberdar olduğunu, bu mana da her şehirden az veya çok katılımların olduğunu görüyoruz.”