Moral mektuplarına Mehmetçik’ten ağlatan cevap!

Öğrencilerin mektuplarını gönderdikleri birliklerden çok sayıda mektup geldi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Vakfı Özel Lisesi öğrencilerinin sınır bölgesinde bulunan askeri birliklerdeki vatani görevini yapan Mehmetçiğe destek ve moral amacıyla geçtiğimiz ay gönderdikleri mektuplara ağlatan cevaplar geldi.

Öğrencilerin mektuplarını gönderdikleri birliklerden biri olan Hakakri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’ndan çok sayıda mektup geldi.

Bir mehmetçiğim nöbet dönüşünde yazdığı mektup ise öğrencileri ağlattı. Komando askerin öğrencilerden Hakkı Altuntaş’a gönderdiği mektupta şehit olmak için dua ettiklerini belirtiyor.

KEŞKE ŞEHİT OLSAK

Mektupta şu ifadeler yer alıyor: ” Sevgili Hakkı kardeşim. Bu mektubu nöbet dönüşümden yazıyorum. Daha yeni yeni ısınıyorum. Hava eksi 15 bilemedin eksi 16 derece filandır. Ama asla komandolar üşümez, yemez, içmez uyumazlar. İnşaallah sende asker olunca ne demek isteğimi anlarsın kardeşim. Vatanıma canım feda. Burada asker arkadaşlarım her gün terörist avına çıkalım diye can atıyor. Keşke şehit olsak diye dua ediyorlar. Kendini iyi bak gözünüz arkada kalmasın. Bu vatan bizimdir. Anne ve babanın ellerinden seninde gözlerinden öperiz. Komando.”