Moskova’ya Türk hazırgiyim damgası

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Moskova'nın en prestijli uluslararası fuarlarından biri olan CPM Moskova fuarı, 28 Şubat tarihinde açıldı.

İtalya İspanya İngiltere ve Almanya gibi ülkelerin toplu katılım yaptığı fuara Türkiye’den ulusal katılım İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından sağlandı.

Fuarı değerlendiren İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Özbek, CPM Moskova Fuarı’na özellikle seçkin alıcıların geldiğini belirterek, “Bu fuara katılmakla ne kadar doğru bir iş yaptığımızı tekrar görüyoruz. Fuar sayesinde Rusya pazarına daha iyi yerleşiyoruz” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ 200 MİLYON DOLARI AŞMAK”

Özbek, 2005 yılında Rusya’ya yapılan tekstil ve hazırgiyim ihracatının bir önceki yıla oranla yüzde 17.5’lik artışla 187.6 milyon dolar seviyesinde olduğunu hatırlatarak, 2006 yılında hedefin 200 milyon doları aşmak olduğunu kaydetti. Rusya’da geçen yıl açılan İHKİB Moskova ofisi ile bu ülkede kalıcı olduklarını gösterdiklerini ifade eden Özbek, şöyle dedi:

“İHKİB olarak potansiyel pazarlara açılma gayretimiz daha da devam edecek. Kalitemiz her geçen gün artarak devam etmekte. Firmalarımız her geçen gün daha çok tecrübe kazanıyorlar. Gelecek dönemlerde daha çok fuarlara katılacağız, daha çok yeni pazarlara gireceğiz. Bunun için gerekli olan çalışmalarımızı yapıyoruz.”