Motorize yunus ekibi kaza geçirdi; 2 polis yaralı

Ankara'da motorize yunus ekibinin karıştığı kazada 2 polis memuru yaralandı.

Başkentte çalıntı bir aracı yakalamak üzere olay yerine doğru seyir halinde bulunan motorize yunus ekibi Mithatpaşa Caddesi Kocatepe Camii köprü altında, yanlarından geçen 06 T 7199 plakalı ticari taksinin sıkıştırması sonucu dengesini kaybederek 06 SP 012 plakalı başka bir otomobile çarptı. Motorsikletten düşerek hafif yaralanan Gökhan Örselioğlu ve Halil İbrahim Demir isimli polis memurları, olay yerine gelen ambulansta ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra Hacettepe Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı polislerin hastaneye kaldırılmasının ardından olay yerine gelen diğer yunus ekipleri de hemen yaralıların gittiği hastaneyi öğrenerek hızla ayrıldı.

Öte yandan arkadaşlarının kaza yaptığını öğrenerek olay yerine doğru gelen başka bir yunus ekibini de Bülbülderesi Caddesi’nde çalıntı olduğu tespit edilen bir araç sıkıştırdı. Herhangi bir kaza yaşanmayan bu dakikadan sonra telsiz konuşmaları karıştı. Son olaydan sonra geçen telsiz anonsları, çalıntı aracı yakalamaya giderken kaza geçiren yunus ekibinin, son olaya neden olan çalıntı aracın sıkıştırması sonucu kaza yaptığı izlenimini uyandırdı. Çalıntı aracın sıkıştırdığı Bülbüldereresi Caddesi’ndeki diğer ekibin kaza yerine gelmesinin ardından olayın aslı öğrenildi. İkinci ekibi sıkıştıran çalıntı otomobilin, kazayla bir ilgisinin olmadığı anlaşıldı.

Kazaya karışan 06 SP 012 plakalı özel aracın şoförü ise olayı anlatırken polis ekibinin dengesini kaybederek kendisine çarptığını söyledi.