MSN şantajcıları yakalandı

Samsun'da internette chat yaparken kendilerini kadın olarak tanıtarak buluştukları erkeklere cinsel tacizde bulunan ve bunu da kamera ile görüntüleyip şantaj yapmakla suçlanan çete çökertildi.

Samsun’da kimlikleri açıklanmayan 4 kişinin Cumhuriyet Savcılığı’na yaptığı ihbarı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 2002 yılından bu yana faaliyet gösteren bir çeteyi ortaya çıkardı.

İddiaya göre MSN üzerinden tanıştıkları erkeklere genç kız fotoğrafları gösterip randevu veren çete üyeleri, buluşma noktasına gelen kişileri zorla araca bindirip daha önceden planladıkları eve götürüyor. Zorla alıkoydukları kişilere burada cinsel tacizde bulunan çete üyelerinin, bunu da kamera ile görüntüleyip daha sonra şantaj yaptığı ileri sürüldü.

Polis, yaptığı çalışma sonucu tespit ettiği evlere baskınlar yaptı. Bu evlerde bulunan 15 kişi gözaltına alınırken yapılan aramalarda çok sayıda bilgisayar ve CD görüntüleri ele geçirildi. Savcılıktan 4 gün ek süre alınan sanıkların emniyetteki sorgulamaları devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Gökçınar “Bize gelen bir ihbar üzerine 6 ay önce bu operasyonu başlatarak yaklaşık 2002 yılından beri Samsun’da faaliyet gösterdiği iddia edilen 15 kişilik çete çökertildi. Çete elemanlarının şantaj yapmak için kullandıklarını tahmin ettiğimiz çok sayıda cinsel içerikli CD ve bilgisayar dokümanları ele geçirildi. Bu dökümanların incelenmesinin ardından olayla ilgili şuan 4 olan mağdur sayısında önemli ölçüde artışların olabileceği düşüncesindeyiz. Operasyonda emeği geçen Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” dedi.

MSN ŞANTAJ ÇETESİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Çete elemanları bayan resimleri koyarak MSN’de erkeklerle chat yapıyor. Cinsel içerikli sohbet koyulaşınca randevu veriyor. Randevu yerine gelen erkek, karşısında bir kadın beklerken, araçla gelen çete üyeleri MSN kurbanını zorla araca bindiriyor. Eve götürülen kurbana, silah zoruyla cinsel taciz yapılırken görüntüler kamerayla çekiliyor. Sonra şantaj yapıp para istiyorlar.