Muazez Ersoygazeteciler için şarkı söyledi

Muazzez Ersoy, "Basına verdiğim ilk gala konserinde küçüktüm bütün şarkılarımı heyecandan titreyerek okudum. Mikrofona baktığımda elimde titriyordu." dedi.

Ekilmiş Restoran’da düzenlenen gecenin açış konuşmasını Balıkesir İli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tansel Kıpçak yaptı. Kıpçak, “Amacımız yılda bir defada olsa mesleki dayanışma içerisinde birlik ve beraberlikle gazetecilerin yaşadığı stresi, gerginliği bir nebze de olsa üzerimizden atmaktır. Ancak bu gece küçük bir değişiklikle farklı bir adım atmak istedik. Bu atacağımız adımın devamının başka sivil toplum örgütlerince de devamını getireceğini inanıyorum. Türkiye’nin bir çok bölgesinde çeşitli kurumların başında Balıkesirli hemşerilerimiz var. Ancak bu kişileri hatırlanmaktan uzağız, oysaki yarım elma gönül alma türünden bu hemşerilerimizi onurlandırılmalarını sağlamamız gerektiğini düşündük. İşte buna örnek olarak ta Mustafa Çulcu beyi bu akşam aramızda konuk ettik.” dedi. Çulcu’ya Balıkesir İli Gazeteciler Cemiyeti tarafından hazırlanan plaket Vali Selahattin Hatipoğlu tarafından verildi.

Geceye Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, Belediye Başkanı Sabri Uğur, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Karayiğit, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Alaattin Katı, Edremit Belediye Başkanı Yunus Bozbey, Havran Belediye Başkanı Mustafa İrtürk, Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, Edremit Ticaret Odası Başkanı Erol Ürer, daire amir müdürleri ile kalabalık davetli gurubu ile gazeteciler katıldı. Gecede halen Türkiye Faal Futbol Hakemleri Derneği Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Balıkesirli Mustafa Çulcu da katıldı.