Mucize Türk bugün getiriliyor

Adana'dan kalkan ve Irak'n başkenti Bağdat yakınlarında düşen uçakta yaralanan Abdülkadir Akyüz'ün bugün Ankara'ya getirileceği bildirildi.

Mardin’in Dargeçit ilçesinde oturan Abdülkadir Akyüz’ün kayınbiraderi Ferhan Kılıç yaptığı açıklamada, dün akşam kendilerini Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın telefonla arayarak, bugün Abdülkadir Akyüz’ün uçakla Ankara’ya getirileceğini söylediğini bildirdi.

Kendisinin Bakan Yıldırım’a, Akyüz’ün Adana’ya getirilmesini ve orada tedavisinin yapılmasını istediğini ilettiğini kaydeden Kılıç, şöyle konuştu:

”Ancak kendisi Akyüz’ün tedavisinin Ankara’daki Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde daha iyi yapılacağını belirtmesi üzerine bakanımızı kırmayarak kabul ettik. Akyüz’ün çalıştığı şirketin yetkilileri de Kanada’dan Bağdat’a gelecek bir uçakla Akyüz’ü Ankara’ya getireceklerini söyledi.Bunun üzerine ben Akyüz’ün eşi Vesire, 6 aylık özürlü oğlu Serhat ve babası Nezir bugün uçakla Ankara’ya gideceğiz. Bizim yetkililerden isteğimiz Akyüz’ün 6 aylık özürlü olan oğlunun tedavisinin de Ankara’da yapılmasıdır.”