Mudanya’da 40 ev boşaltıldı!

Bursa'nın Mudanya ilçesinde önceki gece yağış sonrası meydana gelen gelen heyelandan etkilenen 40 konut boşaltıldı. Evlerini boşaltan vatandaşlar bir otele yerleştirildi.

Yağış sebebiyle Güzelyalı Kızıltoprak mevkiinde heyelan meydana geldi. Yetkililer çevredeki villa ve apartmanlardan oluşan 40 konutun boşaltılmasına karar verdi. Heyelan bölgesinde inceleme yapan Bursa Jeotermal Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Engin Er, planlama aşamasındaki sorunlar sebebiyle bölgenin ciddi şekilde risk altında bulunduğunu söyledi. Er, can güvenliğinin sağlanması amacıyla bölgedeki konutların mühürlendiğini belirtti. Çevrede korkulu anların yaşanmasına neden olan heyelan sonucu 5 aile, Mudanya’daki bir otele yerleştirildi. Geride kalan evlerin akıbeti ise yapılacak inceleme sonrası netlik kazanacak.

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Işıklı köyü ve Kapıcıoğlu sitelerinde, kar ve yağmur sebebiyle meydana gelen heyelan ve yıkılan istinat duvarları için alınan tedbirleri Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış ile birlikte incelemişti.