Müftü Poçanoğlu’ndan Coşkun’a teşekkür ziyareti

Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.

Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun’a , Kur’an kursları ve camilerin kışlık kömür ihtiyacını karşılamak için yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

Müftü Poçanoğlu, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun’un Yozgat il genelindeki Kur’an kurslara ve camilere ısıtma amaçlı sağladığı kömür desteği sayesinde binalar kadar insanlarında yüreğinin ısındığını söyledi. Kömür desteği ile kış boyunca Kur’an kursları ve camilerde ısıtma probleminin yaşanmadığını ifade eden Müftü Poçanoğlu, “Yozgat’ta Kur’an kurslarımızda çok sayıda vatandaşımız Allah’ın kelamı ile tanıştı. Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri’nin kömürü ile sadece binalar değil aynı zamanda gönüller de ısınmış oldu. Açtığımız Kur’an Kurslarında kadınlarımız, çocuklarımız boş vakitlerini Allah’ın kelamını anlayıp, öğrenerek geçirdiler. Soğuk kış günlerinde Kur’an-ı Kerim’in öğrenilmesine katkıda bulunan Sayın Coşkun nezdinde tüm Müslümanlara dualar gönderdik. Allah katkısı ve emeği bulunanlardan razı olsun.” dedi.

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, amaçlarının sadece Kur’an-ı Kerim okuyup, anlayan insanların sayısının artırılmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti. Coşkun, “Toplum hayatının gelişmesi, manevi hayatın zenginleşmesinde önemli rol oynayan Kur’an Kurslarımız geleceğimize yön verecek milli ve manevi değerlere bağlı bireylerinin yetiştiği, hayata hazırlandığı kurumlar. Bu kurumların gelişmesi, daha geniş kitlelere ulaşması adına her kişi ve kurum gibi Yeni Çeltek Kömür İşletmesi Genel Müdürlüğü olarak Yozgat’taki Kur’an kurslarımızın kışlık kömür ihtiyacını karşılamaya gayret ettik. Bizim yaptığımız sadece bir ihtiyacın karşılanması, asıl mesele Kur’an Kurslarının vereceği hizmet, ulaşacağı kitlelerdir.” diye konuştu.