Muğla’da Muğla İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplandı

Muğla İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu, Vali Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında toplandı.

Muğla İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu, Vali Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında toplandı. Vali Özer Türk Salonu’ndaki toplantıya Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Mustafa Volkan Coşkun, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Vali Güvençer, açılış konuşmasında, “Gururla söylüyorum, bütün eksikliklere ve ihtiyaçlara rağmen kurumsal anlamda Türkiye Cumhuriyeti Devleti Anayasası ve mevzuatı, bakanlık yapısından başlayarak en ücra köşedeki köy okulundaki öğretmenimizin gayretine kadar bence oldukça nitelikli ve başarılı bir performans sergiliyor. Öncelikle bunu takdir etmeliyiz ki bu bize motivasyon versin ama bu takdir ve teşekkürden dolayı sorunları görmemezlikten gelmemeliyiz. Elbette yapılması gereken, yapılabilecek çok fazla şeyler var. Eğitim olunca konuşulacak çok şey var. Hepimiz bu konuyla ilgili katkı sunma konusunda gönüllü olduğumuz için buradayız.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Çınar ise Muğla’da eğitime ilişkin sayılar, bir önceki toplantıda değerlendirilen kararlar ve o toplantıdan sonra alınan mesafe, dile gelen görüş ve önerilerden hangilerin değerlendirmeye alınarak bugüne gelindiğiyle ilgili bir sunum yaptı. Ardından Vali Güvençer, hem bugüne kadar yapılanlar hem de bundan sonra yapılması gerekenler konusunda katılımcıların görüşlerini aldı.