Muğla’da sağlık için yürüyüş yapıldı

Muğla İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, halk sağlığının önemini vurgulamak amacıyla "Sağlığın için hareket et" sloganıyla yürüyüş düzenlendi.

Muğla İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, halk sağlığının önemini vurgulamak amacıyla “Sağlığın için hareket et” sloganıyla yürüyüş düzenlendi. Halk Sağlığı Haftası kapsamındaki yürüyüşe Vali Yardımcısı Salih Kapucu, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Gürbüz Akçay, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, sağlık personeli ve diğer vatandaşlar katıldı. Halk Sağlığı Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş, Muğla Anadolu Kız Meslek Lisesi önünden dönülerek aynı noktaya kadar devam etti.

Uzm. Dr. Ceyhan, yaptığı açıklamada halk sağlığının önemini vurgulamak amacıyla her yıl 3-9 Eylül arasında Halk Sağlığı Haftası’nı çeşitli faaliyetlerle kutlandığını söyledi. Bu yılki temel sloganın “Sağlık için hareket edelim” ifadesiyle hareketli bir yaşamın öneminin vurgulamak istediğini kaydeden Ceyhan, “Koruyucu sağlık hizmetleriyle toplum bilincini arttırarak toplumu harekete geçirmek, hastalık meydana gelmeden önlemek ve vatandaşlarımızın hayat standardını yükseltmek, halk sağlığı çalışmalarının ana amaçlarıdır. Bu hafta içinde düzenleyeceğimiz çeşitli etkinliklerle sağlık çalışanlarının her zaman halkımızın yanında ve hizmetinde olduğunu bir kez daha vurgulamayı istiyoruz.” dedi.