Muğla turizmin başkenti olacak

Muğla'nın Avrupa'ya en yakın kara parçalarına sahip bir il olduğunu belirten Muğla Valisi M. Temel Koçaklar, turizmi 12 aya yayma çalışmalarıyla birlikte Muğla'nın turizmin başkenti olacağını söyledi.

Muğla’da turizmin deniz, kum ve güneş olarak ele alınmaması gerektiğini ifade eden Vali Koçaklarş, “Muğla’da turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yapacağız. Muğla çok zengin tarihi ve kültürel değerlere sahip. Turizmi 12 aya yayma çalışmalarıyla birlikte, sadece yaz aylarında değil kış aylarında da turistler Muğla’ya gelecek. Kış aylarında Muğla’yı ziyaret edecek olan turistler hem tarihi ve kültürel değerlerin bulunduğu yerleri ziyaret etme şansı bulacak, hem de kayak yapma imkanına sahip olacak. Muğla bilinçli vatandaşların yaşadığı bir il. Bu bilinçle tarihi ve kültürel değerler geleceğe en iyi şekilde aktarılacaktır.” dedi.

Bu çalışmalarda altyapının önemine işaret eden Vali Koçaklar şunları söyledi: “Muğla’da turizm konusunda alt yapı hizmetlerine önem vermeliyiz. Verimlilik ve sürat ile bu hizmetleri gerçekleştireceğiz. Gerekli paylaşımın yapılması halinde Köy-Des programı çerçevesinde hizmetler daha hızlı ilerleyecektir. 2006 Ocak ayı sonu itibariyle eksiklerimizden oluşan bir raporu Ankara’ya gönderdik. Gelecek ödenek çerçevesinde hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. Bu çalışmalarımızla Muğla turizmde hak ettiği yere gelecektir.”