Muğla’da fuhuş operasyonu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde cuma günü jandarma ve polis tarafından yapılan fuhuş operasyonunda yakalananlardan 21'i tutuklandı.

Önceki gün adliyeye çıkarılan Ukrayna ve Rusya asıllı 41 kadının ifadelerinde, kendilerine zorla fuhuş yaptırıldığı şeklinde ifade verdikleri öğrenildi. Daha sonra adliyeye sevkedilen 33 kişi, yaklaşık 24 saat süreyle sorgulandı. Sorgulamanın ardından “Bireysel faaliyetle fuhuşa teşvik ve kazanç sağlamak” suçlamasıyla Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan 33 kişiden biri kadın 21’i tutuklanarak Muğla Cezaevi’ne gönderildi. İddiaya göre, yabancı hayat kadınları, “Bizi çalıştırmak için getirdiler, sonra fuhuşa zorladılar” şeklinde ifade verdi.

Bunun üzerine savcılık, zanlıları mahkemeye sevketti. Marmaris Sulh Ceza Mahkemesi de zanlılardan 21’inin “Bireysel faaliyetle fuhuşa teşvik ve kazanç sağlamak” suçlarından tutuklanmasına karar verdi. Tutuklanan biri kadın 21 kişi Muğla Cezaevi’ne gönderildi. Marmaris’te geçtiğimiz Cuma günü jandarma ile polisin ortaklaşa düzenlediği ve “Zincir” adı verilen opreasyonda 20 ev ve otele baskın yapılmış, fuhş yaptığı ve fuhuşa aracılık ettiği öne sürülen 74 kişi gözaltına alınmıştı. Marmaris’te uzun zamandır vatandaşlara rahatsızlık veren fuhuş konusunda bu kadar büyük bir operasyon yapılmamıştı.