Muğla’daki Nevruz kutlamalarında Türk bayrakları dalgalandı

Muğla'daki Nevruz kutlamalarının adresi, Muğla Üniversitesi Kötekli Kampüsü'ydü. Atatürk Kültür Merkezi önünde toplanan öğrenciler, bahar bayramı Nevruz'u coşkuyla kutladı.

Kutlamalara Muğla Valisi Temel Koçaklar, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şener Oktik, İl Genel Meclisi Başkanı Çağrı Alper, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Körpe, İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdem Uyanık, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin yanısıra öğretim üyeleri ve katılımcılar da Nevruz ateşinin üzerinden atladı. Rektör Oktik atlarken Vali Koçaklar, ısrarlara rağmen atlamadı. Daha sonra Koçaklar ve Oktik, öğrencilerle birlikte halay çekti. Türkiye’nin birçok ilinde Nevruz kutlamaları terör örgütü propagandasına dönüşünken Muğla Üniversitesi’nde Türk bayrağı dalgalandı. Kutlamalara katılanlara keşkek, pilav ve ayran ikram edildi.

Kutlamaların çocuk oyunları bölümünde Demet A. isimli bir kız öğrenci, arkadaşının üzerinden atlarken yere düşerek başından hafif yaralandı. Öğrencinin ilk müdahalesi, alanda bulunan 112 Acil Servis ekibince yapıldı.