‘Muhalefet tikanmis birsey üretemiyor’

Adalet ve Kalkinma Partisi Genel Baskan Yardimcisi Hayati Yazici, muhalefetin tikandigini, birsey üretemedigini belirterek, "Her sözleri iktidara hakaret." dedi.

Toplantiya katilan Genel Baskan Yardimcisi Hayati Yazici, 3 Kasim 2002’nin Türk siyasetinde degisimin tarihi oldugunu belirterek, AK Parti’nin siyasete kalite getirdigini söyledi.

“Adalet, kalkinma ve demokratiklesmeye ayri birer anlam yükledik” diyen Yazici, “Bizden önce 3 bin 800 kilometre yol yapilmisti, biz 3 yilda 5 bin 800 kilometre yol yaptik. Bunu 15 bin kilometreye çikaracagiz. Toplu Konut Idaresi 19 yilda 43 bin konut yapmisti. 3 yilda 121 konut yaptik. 2007 yilina kadar 250 bin konuta çikacak. Egitim, adalet, saglik ve güvenlik alaninda yüzyilin ilk 50 yilina damgasini vuracak icraatlerimiz oldu.” seklinde konustu.

Konusmasinda muhalefetin yaptiklarina da deginen Yazici, hükümet olarak her alanda üretim yaptiklari için muhalefetin üretim yapamadigini ifade etti. Muhalefetin tikandigini kaydeden Yazici, “Hem ana, hem yavru muhalefet birsey üretemiyor. Yaptiklari hakaret baska birsey degil. Kisinin kafasinda ya fikir ya küfür olur. Yararli seyler söyleyemiyorlar küfür ediyorlar. Bu ülke ile ilgili projelerini ortaya koysunlar.” dedi.

“AK PARTI’NIN IKTIDARA GELMESIYLE TÜRKIYE MAKUS TALIHINI YENDI”

Genel Baskan Yardimcisi Necati Çetinkaya da, AK Parti’nin “Hiç birsey eskisi gibi olmayacak” slogani ile iktidara geldigini belirterek, millete ümit ve isik geldigini söyledi. Türkiye’nin makus talihini yenerek eksi büyümelerden arti yüzde 9 büyümelere ulastigini kaydeden Çetinkaya, “Türkiye’yi yeniden misyonuna kavusturmak için yola çiktik. Hedefimize de ulastik. Bir sonraki iktidarimizda kisi basina milli geliri 10 bin dolara çikaracagiz.” diye konustu.

Çetinkaya, yapilan kamuoyu yoklamalarinda partisinin açik ara farkla birinci parti oldugunu da dile getirerek, halkin kimin ne oldugunu çok iyi bildigini vurguladi.

Toplantiya Büyüksehir Belediye Baskani Aytaç Durak, AK Parti Gençlik Kollari Baskani Hakan Tütüncü, milletvekilleri Ayhan Zeynep Tekin Börü, Abdullah Çaliskan, Seyhan Belediye Baskani Azim Öztürk, belde belediye baskanlari ve partililer katildi. Toplantinin ikinci bölümü ise basina kapali olarak gerçeklesti.