Muharrem iftarında birlik ve beraberlik mesajı

Gaziantep'in Araban ilçesine bağlı Başpınar köyünde, Muharrem ayı dolayısıyla iftar yemeği organize edildi.

Gaziantep’in Araban ilçesine bağlı Başpınar köyünde, Muharrem ayı dolayısıyla iftar yemeği organize edildi. Düzenlenen programa katılan Alevi ve Sünni vatandaşlar birlik ve kardeşlik mesajları verdi.

    Araban Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği iftar programına, Araban Kaymakamı Serhat Karabektaş, Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, İlçe Müftüsü Abdüsselam Aydın’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
    
    İlçe Müftüsü Abdüsselam Aydın’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Alevi Dedesi Garip Bozkurt’un okuduğu dua ile başlayan programda birlik ve kardeşlik mesajları verildi. Programda bir konuşma yapan Araban Kaymakamı Sehat Karabektaş, ülke üzerinde dış güçler tarafından oynanan oyunlara değindi ve birlik ve beraberliğin yaşandığı ortamın güzelliğine dikkat çekti.

    Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir de Ehl-i Beyt sevgisinin Müslümanların kalplerinde her zaman yaşadığına vurgu yaptı. Hazreti Hüseyin’in şehit edilmesinin Müslümanların kalplerinde bir hüzün olduğunu kaydeden Özdemir, “Allah bu millete bir daha Kerbela acısı yaşatmasın.” dedi.