Muharrem İnce’den Saadet’e ziyaret

Muharrem İnce, Saadet Partisi adayı Karamollaoğlu'nu ziyaret ediyor.

Uzun süreli bir bekleyişin ardından Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Muharrem İnce, saat 17.30'da Saadet Partisi adayı Karamollaoğlu'nu ziyaret ediyor.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, muhalefetin cumhurbaşkanı adaylarına yapacağı ziyarete Saadet Partisinden (SP) başlıyor. İnce, bugün saat 17.30'da SP Lideri ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret edecek.

İnce, Cumhuriyet Gazetesine Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ve diğer muhalif adayları ziyaret edeceğini açıklamıştı.

İnce, şöyle demişti:

“Ben seçimin eşit, adil ve özgür koşullarda yapılmasını savunuyorum. Bu benim demokrasi anlayışım. Hiç kimseye karşı bir ötekileştirme içinde değilim. Kampanyaya başlarken muhalefette yer alan cumhurbaşkanı adaylarının tamamından randevu isteyeceğim. Doğu Perinçek’i de, Meral Akşener’i de, Temel Karamollaoğlu’nu da ziyaret etmeyi planlıyorum. Ben bütün adayların da bir centilmenlik içinde, özgür tartışma ortamında, adil ve eşit koşullarda bir yarış yürütmeleri gerektiğini savunuyorum. Türkiye’nin sorunlarının tartışıldığı özgür bir yarışı sağlamak da bizim görevimiz.”

HÜRRİYET