Muhsin Yazıcıoğlu Cumhurbaşkanı’nı eleştirdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, başörtüsü yasağının genişletilmesi çabalarını eleştirerek ”Cumhurbaşkanı’nın resepsiyonlarda uyguladığı davranış, aşağıya doğru bu şekilde yansıyor” dedi.

Yazıcıoğlu, Danıştay’ın Eğitim-Sen’e mensup bir öğretmenin lehinde karar vermesini ise çiftçe standart olarak değerlendirdi. Yazıcıoğlu, ” Çifte standart her zaman uygulanıyor. Bir taraf özgür bırakılırken, diğer taraf sınırlanıyor. Sokakta başörtüsüne müdahele edenler vijdanları yaralamıştır” diye konuştu.

Yazıcıoğlu şunları söyledi: ”Sayın Cumhurbaşkanı’nın resepsiyonlardaki davranışı aşşağıya doğru bu şekilde yansıyor. İnanç değerleri suç haline getiriliyor. Vatandaşın inanç tercihleri suç olarak kabul ediliyor. Bu Orta Çağ kafasıdır. Türkiye’yi bu seviyeye indirmeye kimsenin hakkı yok.” Yaşanan gelişmelerden iktidarı da sorumlu tutan Yazıcıoğlu, ”İktidarda bulunanlar, bir yazar gibi, bir düşünür gibi sadece konu hakkında konuşuyorlar.” dedi. Yazıcıoğlu, ” Meclis iradesini ortaya koymalıdır” diyerek gerekli yasal düzenlemelerin biran önce yapılması çağrısında bulundu.

Irak’ta yaşanan son gelişmeleri de değerlendiren Yazıcıoğlu, işgalcilerin Irak halkını Sünni- Şii çatışması içerisine sokarak kontrol altında tutmaya çalıştığını söyledi. Yazıcıoğlu, Amerika’nın Irak’ı üç, İran’ı iki parçaya bölme senaryosunu hayata geçirmek istediğini söyledi.

Kredi kartları ile ilgili yapılan yasal düzenlemeleri de değerlendiren BBP lideri, iktidarı bu konuda geç kalmakla suçladı. Yazıcıoğlu, ” Bir kredi kartı tusinamesinin geldiğini bir yıl önceden söylemiştik. İktidar bu konuda geç kaldı. Buna bayramdan sonra kına göndermek derler” diye konuştu.

Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın holdingzede haline geldiği açıklamasında bulunan Yazıcıoğlu, ” Almanya’da cami cami dolaşıp, vatandaşa parasını hangi holdinge yatıracağını söyleyenler şimdi iktidardalar” ifadesini kullandı.