Muhtar kızı vermeyince intihar etti

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Ören köyünde, sevdiği kızı alamayan genç, kendisini iple tavana astı. Annesi tarafından bulunan genç, hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Sever’in anne ve babası da oğullarının istediği kıza dünürcü gitti.

Kız tarafı, karar verebilmek için Sever ailesinin evini görmek istediklerini söyledi. A. ailesi bir süre sonra da oğlan tarafının evine gelerek incelemede bulundu ve ardından da olumsuz cevap verdi. İçe dönük bir yapısı olduğu belirtilen Mehmet Sever de, bugün sabah, annesi Hatice Sever’e işe gideceğini söyledi. Anne Sever, odun toplamaya lazım olan ipi almak için 3 katlı evlerinin son katına çıktı. Oğlunun kendisini iple tavana astığını gören Hatice Sever, sinir krizleri geçirdi. Mehmet Sever, köylüler tarafından özel araçla hemen Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı, morga kaldırılan Sever’in cesedine otopsi yaptı. Savcı, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için cesedi Ankara Adli Tıp’a gönderdi. Otopsiyi tamamlayan savcı, Ören köyüne giderek intihar olayının gerçekleştiği evde incelemelerde bulundu. Bu arada, evde toplanan aile ve köylüler, Mehmet Sever için ağıtlar yaktı.

Baba Ahmet Sever, oğlu için daha önce başka bir kıza talip olduklarını, buradan olumsuz cevap alınca Terzi köyü muhtarının kızını istediklerini anlattı. Sever, kesin kararlarını verebilmek için muhtarın ailesinin evlerinde incelemede yaptıklarını ifade etti. Baba Sever, birkaç gün öncede kız tarafının olumsuz cevap verdiğini aktardı. Terzi Köyü Muhtarı İ.A. da, kızlarının Mehmet Sever’i istemediğini, bundan dolayı Sever ailesinin isteklerini geri çevirdiklerini kaydetti.