Muhtarlık mührü öğleye kadar okulda

Mahallenin eski muhtarının vefatı üzerine 6 Haziran 2005'te yapılan seçimlerde Muhtarlık görevine başlayan Şevki Eser, yine aynı mahallede bulunan ilköğretim okulunda İngilizce derslerine de giriyor.

Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu Müdürü Ali Kılıç, okulda kadrolu olarak bulunan İngilizce öğretmenlerinin ilçede başka bir okula geçmesi üzerine, öğrencilerin derslerinin boş geçmemesi için ücretli öğretmen arayışı içerisine girdiklerini söyledi.

“Aynı zamanda Mahallemizin Muhtarı İngilizce branş öğretmenliğinden emekli Şevki Eser bize bu konuda yardımcı oldu” şeklinde konuşan Kılıç, okulumuzda boş kalan 20 saatlik İngilizce derslerine ücretli öğretmenlik sistemiyle Şevki Öğretmenin girdiğini ifade etti.

“Genç, olgun ve tecrübeli olarak 3 çeşit öğretmen vardır” şeklinde konuşan Şevki Eser, emekli öğretmen diye bir şeyi kabul etmediğini, öğretmenliğin hayat boyu devam eden bir meslek olduğunu ifade etti.

“Muhtarı olduğum mahallenin İlköğretim Okulunda İngilizce derslerinin aksamasına gönlüm razı olmaz” diyen Eser, okulda muhtarlık görevimi de aksatmadan derslere girdiğini ifade etti. Mahallelinin evraklarını okula getirebildiğini söyleyen Eser, “öğleye kadar okulda derslere girdiğim için, istenen evrakları ders aralarında tanzim ediyorum” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Kırkaş, ilçede öğretmen açığı şeklinde sorunlarının bulunmadığını ifade etti.

Kadro açığı bulunan okullarımızda sözleşmeli ve ücretli öğretmen istihdam ederek sorunu ortadan kaldırdıklarını dile getiren Kırkaş, Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulunda da İngilizce derslerine Emekli İngilizce Öğretmeni Şevki Eserin görevlendirildiğini söyledi.

Şevki öğretmenin mahallesine duyarlı bir Muhtar olduğunu, etrafında yaşanan sportif ve sosyal aktivitelerde görev alarak örnek davranışlar sergilediğini söyleyen Kırkaş, kendisinin başarılı bir öğretmen olduğunu da sözlerine ekledi.