Müjdat Gezen mahkemelik oldu

ISTANBUL - MÜZISYEN Rahmi Saltuk ile tiyatrocu Müjdat Gezen arasinda 1983 yilinda yapilan 3’üncü Marmaris Festivali’nde yasanan tartisma, 20 yil sonra yargiya tasindi.

Sisli 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde 3 yila kadar hapis cezasi istemiyle tutuksuz yargilanan Müjdat Gezen durusmaya katildi. Sisli Cumhuriyet Bassavciligi tarafindan hazirlanan iddianamede Müjdat Gezen’in özel bir televizyon kanalinda 3 Mart 2003’de yayinlanan ana haber bülteninde Rahmi Saltuk’u kast ederek, “Bu çocugun adi bir hirsizlik olayina karisti. Iyi ki bu çocuk ‘Müjdat Gezen’den hamileyim’ dememis. Bir sanatçinin bilezikleri altinlari çalinmis. Bunun adi o ise karismis” diye konusarak hakaret ettigi öne sürüldü. Gezen hakim karsisina çiktigi ilk durusmada, Rahmi Saltuk’un öyle bir sey yapmasina olasilik vermesinin mümkün olmadigini belirterek suçlamalari kabul etmedi.

Gezen ifadesinin devaminda ise, Rahmi Saltuk ile aralarinda bir anlasmazlik oldugunu anlatirken, “Ben kendisini mahkemeye vermistim. Iddianamede geçen olayda, hirsizlik olayina karisti seklinde beyanda bulunmadim. Hatta bu dedikodular geçtiginde, ben aksine sikayetçinin böyle bir sey yapmayacagini söylemistim. Eger böyle bir sey düsünseydim simdi de söylerdim. Benim kendisine herhangi bir hakaretim olmadi” dedi.