Müjde! Boşanıyoruz

Çin’in doğusundaki Şandon (Shandong) eyaletinin merkezi Cinen (Jinan ) şehrinde bir çift 4 yıl evli kaldıktan sonra boşanmaya karar verdi.

Yerel yayın yapan Çilu Akşam Haberleri gazetesinin haberinde boşanmaya bayan eşin, yurtdışına eğitime gitmeye karar vermesi ve geleceğini farklı bir çizgide sürdürmek istemesinin neden olduğu kaydedildi. Gazete, çiftlerin sonunda ilişkilerini gerçekçi ve barışçıl bir yolla sonlandırdığını yazdı. Bir düğün töreni yetkilisi , çiftlerin 14 büyük masayı birbirinden çeşitli yiyecek ve içeceklerle donatarak, boşanma törenine çağırdıkları yüzlerce davetliye ziyafet verdiğini söyledi.

BOŞANMADA ŞAHİTLER DE VAR

Boşanma töreninde evliliklerine şahit olan biri çiftlerin boşanma akdini okuyarak kendilerine gösterdi. Bu işlemin ardından koca boşandığı eşine İngilizce bilim kitabı hediye ederken, karısı da kendisine meyan köküne benzeyen süslenmiş bir fasulyeyi takdim etti. Törenin sonunda çiftler, 23 mumu birlikte üfleyerek söndürdü ve şerefe kadeh kaldırdı. Haberde; ABD ve Japonya gibi ülkelerde buna benzer boşanma törenlerin yapıldığı, bunun evliliğin yaralarını sarma ve yeni bir hayatı kutlama amacı güttüğü ifade edildi.