‘Mükremin Çıtır’ geri dönüyor

Bir dönem televizyon ekranlarında beğeniyle izlenen "Bir Demet Tiyatro" isimli eğlence programı yeniden ekranlara dönüyor.

Yeni oyuncularla takviye edilen dizinin yeni bölümleri için yapılan basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplayan tiyatrocular, bazı karakterlerin yerlerine yeni isimlerle devam edeceklerini ancak eski kalitenin aynen yeni dönemde de devam edeceğini kaydettiler. Dizinin başrol oyuncusu Yılmaz Erdoğan, yeni bölümlerde de elinde tesbihi, yumurta topuk ayakkabıları ve beyaz çoraplarıyla izleyicilerin ilgisini çekmeye devam edecek gibi görünüyor.

Bir dönem ekranların sevilen dizileri arasında yer alan ancak daha sonra çeşitli nedenlenlerle ekranlarda yer almayan “Bir Demet Tiyatro” adlı dizi yeniden ekranlara dönüyor. Yaklaşık 5 yıllık bir aranın ardından yeniden başlayan dizi eski kadrosunda yer alan oyuncuların yanısıra bazı yeni oyuncuları da kadrosuna katarak izleyenlerin karşısında olacak. Eskiden olduğu gibi yeni dönemde de Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ, dizinin başrollerini paylaşacak. 18 kişilik ana oyuncu kadrosusuyla başlayacak dizi 28 kasım 2006 tarihinde itibaren yayınlanmaya başlanacak. Dizinin yazarı yine Yılmaz Erdoğan olurken, Sevgi Birsel yönetmen, Mete Yılmaz sanat danışmanı olarak görev yapacak.

Beşiktaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında önce gazetecilere oyunun provalarından görüntü alma imkanı sağlandı. “Bir Demet Tiyatro Evi” dekoru önünde gerçekleşen provada yine eski karakterleri izleme imkanı bulan gazetecilerin en çok ilgisini çeken ise Yılmaz Erdoğan’ın (Mükremin Çıtır) canlandırdığı karakter ve giyimi oldu. Önceki bölümlerde olduğu gibi yine “Yumurta topuk ayakkabı, beyaz çoraplar, elde tesbih, deri hırka ve arka kısmına basılı olarak giyilen ayakkabılar” ile seyircisinin karşısında olacak Erdoğan, gazetecilerin sorularını da cevapladı.

“Dizinin adını değiştirmeyi düşündünüz mü?” şekilndeki soruyu cevaplayan Erdoğan, aynı isimle devam etmeyi daha anlamlı buldukları için isim değişikliğine gitmeyi düşünmediklerini anlattı. 30’a yakın yeni oyuncuyla birlikte çalışacaklarını söyleyen Erdoğan, bazı oyuncuların yerlerinin doldurulmasının zor olduğunu, bunlardan birinin de geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden “Baba” rölündeki Erdoğan Dikmen olduğunu belirtti. “Onu yaşatacağız” diyen Erdoğan, yeni oyuncuların da diziye çabuk adapte olacağını anlattı.

Basın toplantısı sırasında kızı “Berfin” ile de sohbet eden Erdoğan, sorulan soruların bir kısmını da onun cevaplamasını istedi. Minik Berfin, “Baban evde nasıl bir insan, dizideki karaktere benziyor mu?” sorusunu “Hayır dizideki gibi değil. Daha az sinirlenen, karizmatik ve uyumludur” şeklinde cevapladı.

Dizide, Erdoğan ve Akbağ’ın yanısıra (Patron) rolünde Altan Erkekli, (Tirbişon) rolünde Serhat Özcan, (Kahveci) rolünde Ayberk Atilla, (Yeni Sevgili) rolünde Pelin Körmükçü, (Meyhaneci) rolünde ise Caner Alkaya izleyenlerinin karşısında olacak. Dizi 28 kasım 2006 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlanacak.