Mum ile camı yakarak güneş tutulmasını izlediler

Güneş tutulması Hatay'ın İskenderun ilçesinde de vatandaşlar tarafından heyecanla izlendi.

Bu gün saat:13.45’i gösterdiğinde İskenderun halkı eline bulduğu siyah cisimlerle güneş tutulmasını izlerken, bazı vatandaşlar ise ellerindeki telespoklar ile güneş tutulmasını izledi. İskenderun’da objektiflere takılan en ilginç görüntülerde ise siyah cam bulamayan öğrenciler ve fotoğrafçılar ise buldukları ilginç yöntemlerle güneş tutulmasını izlediler. İskenderun şehir merkezinde bazı vatandaşlar ellerine aldıkları, CD, kül tablası, disketler ile güneş tutulmasını izlerken ilginç görüntü oluşturdular. Bazı vatandaşlar ise teleskoplarla güneş tutulmasını izlerken, çevreden geçen vatandaşlarda heyecanlı bakışlarla güneş tutulmasını izlemeya çalıştı.
Türk aklı diye buna denir cinsten bir görüntü İskenderun’da objektiflere işte böyle yansıdı, İskenderun’da çevreye meraklı olan Halil İbrahim Ataman adında bir vatandaş eline aldığı kamera ile güneş tutulmasını izledi ancak siyah cam bulamayınca çareyi mum yakarak bulduğu camı karartmakta buldu.

Mumu ile camı karartarak güneş tutulmasını izleyen Ataman, “Camcılarda cam bulamadık. Güneş tutulmasını izleyebilmek için son çare olarak camı yakmakta bulduk. Ne yapalım meslek aşkı” diyerek objektiflere ilginç pozlar verdi.

İskenderunlu öğrenciler de aynı metodu uygulayarak kırık camları yakarak güneş tutulmasını izlediler. Siyah cam bulamadıklarını ve öğrenci oldukları için paralarının olmadığını belirten öğrenciler de aynı metodu uyguladıklarını söyledi. Güneş tutulması esnasında hilal şeklinde görünüm alan güneş objektiflere işte böyle yansıdı