Mumcu: 11 ay sonra iktidardayız

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisinin 11 ay sonra iktidara geleceğini savunarak, ''Bu iktidardan kurtulmak için geri sayımın başladı'' dedi.

Mumcu, Mersin’in Erdemli ilçesinde düzenlenen mitingdeki konuşmasında, uygulanan yanlış para politikalarının çiftçiyi perişan ettiğini ileri sürerek ”Ülkede işsizlik diz boyu. Artık çiftçinin ürettiği ürün elinde kalıyor. Tüccar limon satamayacağını anladığı için alım ve satım yapmıyor. Yıllarca ihracat yapan ülke şimdi yapamaz hale geldi” dedi.

Türkiye’nin bir tarım ülkesi olmaktan giderek uzaklaştığını belirten Mumcu, konuşmasını şöyle sürdürdü: ”Şimdi ülkemize ürünün dışardan gelmesi daha kolay. Çiftçi sesini duyuramıyor. Dövizi ucuzlatan, Türk parasının değerini artıran bu politika, Türkiye’de rekabetsizliği yarattı. Tarım ürünlerinin satamaz oluşumuzun altında, dünyadan bihaber olmamız yatıyor. Tarım ürünleri ithalatı, ihracatı geçti. Güya biz tarım ülkesiyiz.”

Hükümetin çiftçiye, sanayiciye arkasını döndüğünü savunan Mumcu, ”İktidar yüzünü millete dönmeli. Yüzünü millete dönen politikacılara ihtiyaç var. Üreticiye, çiftçiye sanayiciye arkasını dönen politikacılar bu ülkenin insanlarını fakirliğe mahkum ediyor. Vatandaşın dilinden anlayacak politikalar lazım” dedi.

-”11 AY SONRA İKTİDARIZ”-

Mumcu, ülkenin seçim atmosferine girdiğini belirttiği konuşmasında,
partisinin iktidara geleceğini iddia etti. Mumcu, ”Bu iktidardan kurtulmak için geri sayım başladı. 11 ay sonra, bu iktidarı sandığa gömeceğiz. Anavatan Partisi iktidara gelecek, Türkiye IMF ve dış borçlardan, tefeciden, faizciden kurtulacak” diye konuştu.

Konuşması sırasında ses sisteminin arızalanmasına sinirlenen Mumcu,
partililere bu nedenle kızarken, konuşmasını kısa keserek Kızkalesi beldesine hareket etti.

Mumcu’ya, gezisi sırasında, Mersin milletvekilleri Hüseyin Güler ve Hüseyin Özcan ile Mersin İl Başkanı Mehmet Bolat eşlik etti.