Mumcu Balaman’ın azledilmesini istedi

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Taş ve muhabir Mustafa Altıntaş’ı döven AK Partili Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman’ı partisinin azletmesini istedi.

Mumcu, ”Partisinin bir an önce kendisini azletmesi gerekir. Belediye başkanının en son yapacağı iş budur. Yazıklar olsun.” şeklinde konuştu.

Başkan Balaman, belediyeyi zarara uğrattığı için yetkilerinin elinden alındığı haberini yapan Zaman Temsilcisi Taş ve muhabir Altıntaş’ı makamına davet edip iki korumasıyla birlikte darp etmişti.

”MALİYE BAKANI, ’MALI YE’ BAKANI OLDU

Muğla’ya çeşitli temaslarda bulunmak üzere giden Anavatan Partisi Genel Başkanı Mumcu, hükümete ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’a çattı. Partisinin Atatürk Spor Salonu’nda organize ettiği programda konuşan Mumcu, yaklaşık 2 bin kişiye hitap ederek, ”Maliye Bakanı’na Hazine tut diye mi yut diye mi verilir¿ Bu hükümetin maliye bakanı, ’malı ye’ bakanı oldu. Bunlarda hiç Allah korkusu yok mu¿ Lafa gelince adaletten bahsederler. Bir başbakana yalan söylemek hiç yakışıyor mu¿” dedi.

Bazı kurumların yaptığı anketlere de değinen Erkan Mumcu, AK Parti’nin alternatifi olmadığı yönündeki söylentilere de sert çıkarak, ”Bu ülkede her zaman herkesin alternatifi vardır.” diye konuştu.

Daha sonra partililerin sevgi gösterisiyle karşılaşan Mumcu’ya fotoğrafının bulunduğu kartları imzalatmak için kuyruk oluştu. Mumcu, geceyi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yılbaşı tatilinde gittiği Muğla’nın Akyaka beldesindeki bir butik otelde geçirecek.