‘Mümkünlü’ Taraklı’nın yıldızını parlattı

Ünlü oyuncu Şener Şen ve Olgun Şimşek'in başrolünü oynadığı TTNET'in yeni reklam filmi, Sakarya'nın tarihi Osmanlı evleriyle ünlü Taraklı ilçesinde çekildi.

Ünlü oyuncu Şener Şen ve Olgun Şimşek’in başrolünü oynadığı TTNET’in yeni reklam filmi, Sakarya’nın tarihi Osmanlı evleriyle ünlü Taraklı ilçesinde çekildi. Reklam filmi, “Mümkünlü” adında hayali bir kasabada geçiyor. Ancak ‘Mümkünlü’ hayali değil, gerçek bir Osmanlı kasabası. Reklam filminde tarihi dokusu bozulmamış bir Osmanlı kasabası olma özelliğini hala koruyan Taraklı Mümkünlü ile Türkiye’ye ismini duyurdu.

Yeni kampanya ile Türkiye’de her kesimden insanı internetle tanıştırmak hedefleyen reklam filmi tarihi Taraklı ilçesinin yıldızını parlattı. Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkahraman, Cihan Haber Ajansı (Cihan)’na yaptığı açıklamada, bir süredir reklam filminin ilk bölümlerinin televizyonlarda döndüğünü belirterek daha şimdiden Taraklı’yı merak edip görmeye gelenlerin olduğunu söyledi. Reklam filminin bir kasabaya internet gelmesiyle kasabada yaşayanların hayatlarının nasıl değiştiğini anlattığını dile getiren Özkahraman, “Reklam filminin daha ilk dört bölümü yayınlanıyor. 5 bölümün daha filmi çekildi. Zannediyorum 9 bölüm daha çekilecek. Ancak yayınlanan 4 bölüm bile ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağladı.” dedi.

300 TARAKLI’LI REKLAM FİLMİNDE OYNADI

Reklam filminde 300 ilçe halkının oynadığını belirten Özkahraman, “Reklam filmi, Taraklı’ya büyük bir hareket getirdi. Çekimlerin yapıldığı mekan sahipleri ve reklam filminde oynayanlara ciddi kaynak sağlandı. Ama en önemlisi de ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağladı. Biz şimdi ‘Mümkünlü’ kasabasının hayali bir kasaba değil, gerçek bir kasaba olduğunu ön plana çıkaracağız.” diye konuştu.

Yönetmen Bahadır Karataş’a Taraklı’yı daha önce gezdirdiklerini ve o zaman çok beğendiğini belirten Özkahraman, böyle bir proje gelince de ilk akla gelen yerin ilçeleri olduğunu ifade etti.

Reklam filminde ünlü oyuncu Şener Şen belediye başkanı rolünde oynuyor. Kasabaya internetin gelmesiyle berberi dahil tüm kasaba halkının hayatının nasıl değiştiği anlatılıyor.