Murat Karayılan’dan terörist başı Öcalan’a suçlama

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının ardından örgüt yönetimini ele geçiren Murat Karayılan'ın, örgüt kadrolarına yönelik yayınladığı bildiride Öcalan'ı suçladı.

Terör örgütü PKK karşıtlığıyla bilinen ‘www.nasname.com’ adresli internet sitesinde Nail Amudi imzasıyla yayınlanan haberde, Karayılan’ın Öcalan’a ağır suçlamalarda bulunduğuna yer verildi.

Abdullah Öcalan’ın yakalanmasının ardından örgüt yönetimini ele geçiren Murat Karayılan, örgüt kadrolarına yönelik yayınladığı ‘HPG’nin Tüm Komuta ve Savaşçı Yapısına’ başlıklı bildiride 1994 döneminde taktik öncülüğün (Abdullah Öcalan’ın) bariz hatalar yaptığına dikkat çekilerek bugün aynı hataların tekrarlanmadığı vurgulandı.

Murat Karayılan tarafından kaleme alınan ve teröristlere iletilen bildiride şu ifadeler yer aldı: “Bizim bugünkü koşullarımız daha değişiktir. Biz daha fazla tecrübeye , daha fazla bir genişlik ve derinliğe sahibiz. Hareketimiz eskiye göre daha fazla gelişkindir. Her şeyden önemlisi örgütsel olarak biz çeşitli evrelerden geçerek bugünkü düzeye gelmiş bulunuyoruz. En azından taktiksel açıdan Önderliğin eski hatalarını tekrarlamıyoruz. 1994’de biz Serhat eyaletine 800 kişi yerleştirmiştik. Bugün ise Serhat eyaletinde 800 kişinin hiç tutunamayacağı, tasfiye olacağı çok açık bir durumdur. Yine 1994’de Mardin’e 600 kişi yerleştirilmiştir. Mardin gibi dar bir araziye 600 gerilla yerleştirilirse darbe yer. İşte 1994’de (Abdullah Öcalan’ın yönetimindeki PKK’da) böyle taktik hatalar vardı. Yani taktik öncülük (Abdullah Öcalan) bariz hatalar yapmıştır. Biz bugün çok ahım şahım olduğumuzu söyleyemiyoruz. Fakat daha yetkin ve hakim bir şekilde taktik sürece egemen olabileceğimizi açıklıkla söyleyebiliyoruz. Yanlışlar, gizlenerek, üstü örtülerek bir yere varılamaz. Geçmişteki yanlışları bugün rahatlıkla söyleyebiliyoruz.”

Türkiye ve İran’da terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar sıklaşınca, örgütün yayın organları da propaganda yapmaya devam ediyor. PKK’nın yayın organı Roj TV başta olmak üzere birçok internet sitesinde, terörist cesetlerinin gömüldüğü mevkileri sayarak, cesetlere sahip çıkılmasını istiyor.

İran’ın Kuzey Irak’taki PKK’lı teröristlerin yuvalandığı kampları füzeler ile vurması, terör örgütünün yayın organı Roj TV bölgedeki gelişmelere geniş yer ayırmasına neden oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak sınırına da büyük yığınak yaptığını belirten Roj TV, örgütün elebaşı Murat Karayılan’ın açıklamasını yayınladı.

Karayılan kendilerine yönelik topyekun savaş halinin ‘Bölgenin istikrarı için açık tehdit olduğunu’ iddia ederken, İran ve Türkiye’nin tutumunu değiştirmesini istedi.

İkinci büyük operasyon düzenleyen İran’ın PKK’ya yönelik operasyonu Türkiye-İran, Irak-İran, Türkiye-Irak-İran sınırlarının kesiştiği noktalarda devam ediyor. Türkiye ise Hakkari’ye askeri sevkiyat yaparak İran Ordusu’nun çok büyük bir askeri güçle PKK’ya karşı başlattığı operasyonu takviye etmek ve sınırdan geçişleri engellemeye çalışıyor.