Müslümanların da kapak kızı var!

Artık Müslüman kızlara da hitap eden bir gençlik dergisi var.

Hedef kitlesinde Müslüman kızlar bulunan ve her sayısında kapak kızı seçen “Müslüman Kız” isimli dergi Ocak ayında ABD’de yayın hayatına başladı.

Dergi ilk sayısında Pakistan asıllı Amerikalı Wardah Chaudhary’yi (16) kapak yaptı. Dergide kendisini tanıtıcı bir yazısı yayınlanan Chaudhary, “Ben de diğer genç kızlar gibi çeşitli hobilere sahibim. Tesettürlü olduğum için herhangi bir şeyin arkasında değilim. Bu yazıyı okuyan tüm kızlardan kim olduklarıyla gurur duymalarını istiyorum” mesajını veriyor.

İki ayda bir yayınlanacak dergide Amerika’daki Müslüman genç kızların hikayeleri anlatılıyor, okuyucuların gençlik sorunlarına İslam bakış açısıyla çözümler öneriliyor.

Dergi okuyucuları, “Ayın Amerikalı Müslüman kızı” olarak bir arkadaşlarını önerebiliyor. ABD dışından aday gösterilebilecek “ayın kızları” da farklı bir kategoride değerlendiriliyor. Ayın kızı seçilebilme kriteri ise faaliyetleriyle toplumda öne çıkan ilginç ve ilham kaynağı olabilecek bir kişilik taşımak.

“Müslüman Kız” dergisi, kapak olmak isteyen genç kızlara da bir fırsat sunuyor. Adaylardan neden kapak olmak istediklerine dair bir yazıyla dijital fotoğraflarını isteyen dergi, “Sakın önceden anne-babanıza danışmayı unutmayın” uyarısını yapıyor.