Mustafa Akçay: Üzüntü verici bir mağlubiyet aldık

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, üzüntü verici bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, üzüntü verici bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

Trabzonspor’un deplasmanda 2-0 öne geçmesine rağmen 3-2 mağlup olduğu Gençlerbirliği maçı sonrası basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda ilk olarak konuşan teknik direktör Mustafa Akçay, Avrupa’dan dönüşte oynayacakları bir maç olduğunu ifade ederek, “Dikkat etmemiz gereken formda olan bir takıma karşı oynayacaktık. Özgüveni yüksek bir takıma karşı oynayacaktık. 2-0 öne geçmemize rağmen çok kolay goller yiyerek rakibe çok fazla özgüven kazandırdık. Futbolda bunlar var. Trabzonspor olarak bu golleri yemememiz gerekiyor. İki deplasmanda 2 gol atmamıza rağmen maçları kaybediyoruz. Dersimizi iyi çalışmamız lazım. Dikkat etmemiz gereken durumlar var. Bunlara çalışacağız. Üzüntü verici bir mağlubiyet oldu.” dedi.

Futbolculardan Kadir ise çok üzgün olduklarının altını çizerek, “Bize yakışmayan goller yedik. Skor avantajı da bizdeydi. İkinci yarı bunu koruyamadık. Gençlerbirliği’ne mağlup olduk. Başka bir şey söyleyemeyeceğim.” şeklinde konuştu.

Bordo-mavililerin kalecisi Zeki de “İlk yarıya çok iyi başladık ve öne geçtik. Devrenin sonunda şanssız bir gol yedik. İkinci yarıda beklemediğimiz golleri kalemizde görerek mağlup olduk. Üzgünüz. Artık milli maç arasını iyi değerlendirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.