Mustafa Arı yeniden gözaltına alındı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde geçen ocak ayında mahkeme tarafından tutuklanan ve 2 ay sonra serbest kalan uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen Mustafa Arı, yine gözaltına alındı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçen ocak ayında mahkeme tarafından tutuklanan ve 2 ay sonra serbest kalan uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen Mustafa Arı, yine gözaltına alındı.

Ereğli’de ocak ayı içerisinde önce bir gencin burnunu kıran, daha sonra Kız Meslek Lisesi’nde bir öğrenciyi tartaklayan Arı, polisten kaçarak markete sığınmış, burada da marketin şarküteri reyonunu birbirine katmıştı. Mustafa Arı (28), bu olaylardan dolayı çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmıştı. 3 gün sonrasında oturduğu mahallede baba ve oğluna saldıran Mustafa Arı, çıkarıldığı ikinci mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

2 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest kalan Arı, seçimler için yoğun güvenlik önlemleri alınan Kaymakamlık ve Adliye binası önünde taşkınlık yapınca yine gözaltına alındı. Çevik Kuvvet ekipleri tarafından yakalanan Arı, karakol ekiplerince ekip arabasına bindirilmek istendi. Arı’nın araca binmek istememesi üzerine, polis zor kullanarak ekip aracına bindirdi. Şahıs, İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen Arı’nın cuma günü adliyeye sevk edileceği belirtildi. Diğer yandan şahsın çarşamba günü de gözaltına alındığı, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldığı öğrenildi.