Mustafa Denizli: Bize yakışmadı!

Mustafa Denizli, kendilerine yakışmayan bir futbol sergilediklerini söyledi.

Turkcell Süper Lig’de Beşiktaş’ın Kasımpaşa ile deplasmanda 2-2 berabere kalmasının ardından siyah-beyazlıların deneyimli teknik adamı Mustafa Denizli, kendilerine yakışmayan bir futbol sergilediklerini söyledi.

Kasımpaşa karşısında istedikleri futbolu sahaya yansıtamadıklarını dile getiren Mustafa Denizli, “Attığımız gollerde ne kadar başarılı organizasyonumuz varsa, yediğimiz gollerde de o kadar hatamız vardı. Bu seviyeye gelmiş, bu derecede futbol oynayan  futbolcuların bu denli hata yapmaması, çabuk ekarte olmaması lazım. Kasımpaşa karşısında bize yakışmayan bir futbol sergiledik. Kaybettiğimiz puanlar gerçekten çok önemli. Son haftalara giriyoruz ve artık çok daha temkinli olmak zorundayız. Sivok’un oyundan çıkması bizim için önemliydi. Kendisi bir mide spazmı geçirdi. İbrahim Kaş’ın oyuna ısınamaması konusuna da katılmıyorum. Oyuncu maça ısınır, pozisyona ısınır. Bunlar işin tefararruatları.” ifadelerini kullandı.

Kasımpaşa karşısında zaman zaman iyi futbol oynadıklarını ancak bu başarılı performanslarını oyunun geneline yayamadıklarını ifade eden Denizli, “Baktığımı zaman Holosko’nun maçın ilk yarısında kaçırdığı iki net gol pozisyonu var. Aynı şekilde 90+1. dakikada Tello da inanılmaz bir gol pozisyonundan yararlanamadı. Bazen olmayınca olmuyor. Hücumda başarılıydık ancak aynı başarıyı savunma hattında gösteremedik. Şimdi artık önümüze bakacağız. Rakiplerin ne yaptıkları bizi ilgilendirmemeli. Biz öncelikle kendi işimizi yapacağız ardından rakiplerin ne yaptığına bakacağız. Sezon sonuna kadar mücadelemiz sürecek. Kritik iki puan kaybettik ama artık yapacak bir şey yok, önümüze bakmak zorundayız.” dedi.

BASIN TOPLANTISI

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Kasımpaşa karşısında özellikle savunma konusunda hayal kırıklığı yaşadığını, bundan sonra hata paylarının sıfır olduğunu söyledi.
    
Denizli, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, özellikle savunmadaki performanslarını ve yakaladıkları pozisyonları değerlendirememelerini eleştirdi.
    
Sezon sonuna yaklaşırken, kaybedilecek puanların telafisinin zor olduğu döneme geldiklerini bildiklerini vurgulayan tecrübeli teknik adam, şunları söyledi:
    
“Burada gol atarken ne kadar zorlandığımızı, tam tersine rakibin gelen pozisyonlarında bu akşam itibariyle kolay gol imkanı sağlamamızı değerlendirebiliriz. Attığımızdan kolay pozisyonları gole çevirme imkanımız olmadı. Bu akşamın sonucunun bize ne kadar olumlu veya olumsuz yansıdığını, ancak diğer maçlar oynandıktan sonra göreceğiz. Beşiktaş, bu akşam beni özellikle yediğimiz gollerle ilgili büyük hayal kırıklığına uğrattı. Burada hata varsa hepimizindir. Bu kadar önemli pozisyonları kullanamayıp rahat gol yediğinizde, maçı kurtarmanız zor oluyor.”
   
“HATA PAYININ SIFIR OLDUĞU DÖNEM ARTIK”
   
Mustafa Denizli, Kasımpaşa karşısında alınan beraberlik soncu hata paylarının sıfıra indiğini belirtti. Bundan sonra Beşiktaş’ın puan kaybetmesi halinde, şampiyonluktan söz etme şansının azalacağına dikkati çeken siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, “Şartlar ne olursa olsun, ligin sonuna kadar 4 puan kaybetme olasılığı bizi hedefimize götürürdü. Burada artık bunun dışında sadece kaybedebileceğimiz 2 puan var” diye konuştu.