Müşteri bulmayan esnaf kızak kayarak günü geçiriyor

Karla birlikte müşterisi azalan Kırıkkale esnafı kızak kayarak vakit geçirirken, Kırıkkale Üniversitesi ise yoğun kar yüzünden 2 gün tatil edildi.

Kar yüzünden insanların dışarı çıkamadığını belirten esnaf İsmet Çoruk, kendilerinde esnaflar arasında kızak kaydığını ve kartopu oynadığını söyledi.
Karı görünce çocukluğu aklına geldiğini ifade eden esnaf Eyüp Güney ise, bazı insanların kızak kaymalarından dolayı kendilerini ayıpladığını, fakat buna rağmen kızak kaymaya devam ettiklerini söyledi.
Öte yandan Kırıkkale’de şiddetli kar yüzünden Kırıkkale Üniversitesi 2 gün tatil edildi. Öğrencilerin sağlığını düşündüğü için üniversiteyi 2 gün tatil ettiğini açıklayan Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Tahsin Nuri Durlu, “Eğer kar bu şekilde devam ederse, tatili uzatabilirim.”şeklinde konuştu. Kırıkkale’de dünden itibaren etkili olan kar yağışı şehri beyaza bürüdü. Kırıkkale dışında kar seviyesi 20 santimetreye ulaşırken, şehir içinde ise seviye 10 santimetreyi buldu.
Kar yağışına en çok çocuklar sevindi. Kimi kızak kayarken, kimisi ise kardan adam yapmayı tercih etti.
Kar yağışı nedeniyle köy hizmetleri, karayolları ve Kırıkkale Belediyesi ekipleri alarma geçirildi. Tuzlama ekipleri aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Trafik ekipleri sürücüleri buzlanmaya karşı daha dikkatli olmaları karşısında uyardı.
Kar yağışıyla birlikte Kırıkkale-Ankara karayolunda araçlar, zincirsiz çıkmamaları konusunda ikaz edildi. Yağlı rampası, Keskin yolu ve Delice bölgelerinde ise kar şiddetini attırdı.
Kırıkkale’de bulunan 171 köy yolunun kapandığı bildirildi. Kara karşı ekiplerin daha önceden hazırlıklı olduğunu söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, gerekli çalışmaların devam ettiğini söyledi.