Müzenin yanındaki kafetarya alev alev yandı

Avcılar'da bulunan Atatürk Evi Müzesi'nin arkasındaki bir kafeteryada çıkan yangın, paniğe neden oldu.

Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın gece saat 04:00 sıralarında başladı. Avcılar’a bağlı Ambarlar Köyü’nde bulunan Atatürk Evi Müzesi’nin hemen arkasındaki iki katlı kafeteryayı bir anda alevler sardı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine gelen Avcılar itfaiye grubu yetersiz kalınca Bakırköy ve Kocsinan gruplarından takfiye istendi. Şiddetli lodosun da etkisiyle alevler etrafa sıçramaya başlayınca, Atatürk Evi Müzesi de yanma tehlikesi geçirdi. İtfaiye’nin yoğun çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alındı ancak, çatı kısmını saran alevler uzun süre söndürülemedi.

Bu arada itfaiye erleri denizden araçlara su almaya çalışırken zor anlar yaşadı. Şiddetli lodosun etkisiyle yükselen dalgalara kapılma tehlikesi yaşayan bir itfaiye eri kendini son anda kurtardı.

Yangın çıkan kafetaryaya giden youn kapatılmış olması nedeniyle itfaiye araçlarından yangın yerine kadar hortumlar uzatıldı. Merdiven aracına yol açabilmek için ise yolu kapatmak için konulan beton bloklar itfaiye ekiplerince kırıldı.

Uzun süren çalışmaların ardından yangın söndürüldü fakat kafetaryadan geriye harebe kaldı.