Nadasa bırakılan partiler

Umduğu oyu alamayacağına inanan partiler, kendilerini nadasa bıraktı.

Siyasetin mahsulü halkın oyudur. Bu seçimlerde umduğu oyu alamayacağına inanan çok sayıda parti, kendisini bir anlamda nadasa bıraktı.

Siyasete nadastan bakış!

Siyasetin halkın oyudur. Bu seçimlerde umduğu oyu alamayacağına inanan çok sayıda parti, kendisini bir anlamda nadasa bıraktı. Ancak liderleri boş durmuyor. Kulağımıza gelen bilgilere göre, Anavatan Lideri Erkan Mumcu, 3 günlük Prag ve 4 günlük Antalya tatilinde kafasını netleştirdi.

“P başarısız olursa fatura bize çıkar, o yüzden şimdilik susacağım”diyen Mumcu’un, seçimlerin ardından ilk işi DP ile neden birleşemediklerini açıklamak olacak.

Mumcu’un planı, sonbaharda kongresini toplayarak hem ekibini yenilemek hem de güven tazelemek.

DSP Lideri Zeki Sezer ile Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan, sanki seçim yarışındaymış gibi meydan meydan dolaşıyor. Sezer ile Okuyan, seçimlerde CHP�ye tam destek veriyor. Telefonla görüştüğüm Okuyan, �Sosyal demokratlardan şahsıma yoğun ilgi var. Bazı yerlerde “HP de nereden çıktı, MHP’e niye destek vermiyorsunuz?”diyenler oldu. Biz de gerekçelerini anlattık. Önemli olan bu seçimlerde ülke yönetimini AKP’en kurtarmak! değerlendirmesini yaptı.
SHP Lideri Murat Karayalçın da, partisini nadasa bırakanlardan. Seçime girmeyecek olmasına karşın Karayalçın’ı akşam saatlerinde parti genel merkezinde çalışırken buldum.

“İl gezilerine hazırlanıyoruz” diyen Karayalçın’a göre, bu seçimler farklı. Nedenini de şöyle açıklıyor:
“Geçmiş seçimlerin hep gündemi vardı. Kimi zaman iktisadi kimi zaman diplomasi tartışıldı. Ancak bu kez seçimin gündemi yok. Partiler ya mazot kavgası yapıyor ya da daltonların Avarel’ini tartışıyor. Bunlar Türkiye için talihsizlik.”

Yapılan değerlendirmeler gösteriyor ki, seçimler sonrasında da taşlar yerine oturmayacak!

TERCÜMAN