Namaz kılan imamlar uçaktan indirildi

Amerikalı bir grup imam uçakta namaz kılınca kıyamet koptu. Bir yolcunun şikayeti üzerine imamlar uçaktan indirildi. Daha sonra poliste saatlerce sorgulandılar.

Havayolunun sözcüsü Pat Hogan, Phoenix seferini yapacak uçağa binen altı imamın, bir yolcunun şikayeti üzerine uçaktan inmesinin istendiğini, ancak imamların bunu reddettiğini ve polisin çağrıldığını söyledi.İmamlar birkaç saat sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı.

KÜÇÜK DÜŞÜRDÜLER

Kuzey Amerika İmamları Federasyonu’nun Minneapolis’teki bir toplantısından dönen imamların lideri Ömer Şahin, arkadaşlarından üçünün uçakta akşam namazını kılmasından sonra kendilerini uçaktan indirdiklerini söyleyerek, “Bizi saygısızca küçük düşürdüler. Hayatımda kendimi hiç bu kadar kötü hissetmemiştim” dedi. Merkezi Washington’da bulunan Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) sözcüsü İbrahim Hooper da imamların bir süreliğine gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Hooper, olay sırasında görev yapan yetkililerle ilgili şikayette bulunacağını ifade etti. Olayın ardından uçağın 3 saat rötarla Phoenix’e havalandığı açıklandı.