‘Namazla Diriliş Panelleri’nin ikincisi Yenibosna’da yapılacak

İlki Başakşehir'de yapılan ve büyük ilgi gören Namazla Diriliş panellerinin ikincisi 17 Mart Cuma akşamı Yenibosna'da yapılacak.

Panelde, “Akılları Durduran Mucize: Namaz” kitabının yazarı Dr. Kerim Buladı, “Namaz Mucizesi” konusunu anlatırken; “Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?” kitabının yazarı Cemil Tokpınar “Namaz Seferberliği”ni işleyecek. “Namaz Bilinci” kitabının yazarı Hasan Büyür’ün aynı isimde konuşacağı panelde, Akra FM programcısı Ahmed Bulut, “Namazla Diriliş” konusunu anlatacak. Panelde ayrıca namazla ilgili bir sinevizyon gösterilecek.

Yenibosna’da Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu’nda 17 Mart Cuma akşamı saat 20.00’de başlayacak paneli, Bakırköy Vera Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği düzenliyor.

Program hakkında bilgi veren Ahmed Bulut, bir İslâm ülkesi olan Türkiye’de namazın büyük ihmale uğradığını belirterek, “Namazla Diriliş panelleriyle toplumsal bir önem ve duyarlılık oluşturmak istiyoruz. Yaşı ve konumu nasıl olursa olsun bütün mü’minleri namaz konusunda bir şeyler yapmaya çağırıyoruz. İnanıyoruz ki, bunalan gönülleri ve kararan ufukları huzur ve aydınlıkla dolduracak olan namazdır” şeklinde konuştu.

Bulut ayrıca, panele katılan herkese namazla ilgili kitap ve çeşitli hediyeler dağıtılacağını söyledi.