Nano 7 bin dolara 2011’de Türkiye’de

Kendi ülkesinde 2.500-3.000 dolar arasında fiyatlarla satılan Nano'nun Türkiye'deki başlangıç fiyatının 7 bin doların altında olması için şimdiden pazarlıklar başladı.

Avrupa standartlarında üretilecek Nano’yu ekim sonunda düzenlenecek İstanbul Auto Show’da görücüye çıkaracak olan İsotlar Otomotiv, yeni yılla birlikte otomobilin bayilere çıkmasını sağlayacak.

Tata Türkiye distribütörü İsotlar Otomotiv Satış Direktörü Cengiz Tiryakioğlu, 5 kapılı Nano’nun 65 beygir gücündeki bir litrelik benzinli motorunun Euro 5 emisyon normuyla Avrupa’da satışa sunulacağını belirtti. Tiryakioğlu, şunları aktardı: “AB standartlarına uygun tek hava yastığı bulunacak. Kurlarda büyük iniş çıkışlar olmazsa başlangıç fiyatının 7 bin dolar hatta altında olması için çabalıyoruz. A sınıfında bu seviyedeki fiyatla bir ilke imza atacağız.”

Nano’nun daha üst donanım seviyelerinin de olacağına dikkat çeken Tiryakioğlu, satış rakamları için tahmin yapmanın erken olacağını dile getirdi. Sedan Manza ve SUV Aria modellerini de getireceklerini kaydeden Tiryakioğlu, Hindistan’da 10 bin dolara satılan İndica Vista’nın da ağustosta sürpriz bir fiyatla Türkiye’de satılacağını vurguladı. Geçen yıl 1.850 Tata satan firma, bu yıl 3 bini hedefliyor.