Narkotik köpeklere kaloriferli barınak yapıldı

Bursa'da, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde görevli Öncü ve Dingo isimli iki narkotik köpek için kaloriferli lüks bir barınak yapıldı.

Uzun süredir narkotik şubedeki görevli köpekler için yer sıkıntısı yaşayan Bursa Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bağışlanan 300 metrekarelik bir arazi üzerine barınak yaptı. Yaklaşık 15 milyar lira harcanarak 2 ayda hazırlanan barınakta, köpeklerin rahat etmesi için kalorifer bile bulunuyor.
Alman ırkı olan Dingo ve Öncü isimli köpekler, kokuya karşı aşırı duyarlı ve 20 komutu yerine getiriyor. Söz konusu köpekler temel itaat ve ile itaat konusundada uzman. Barınakların hizmete sokulması dolayısıyla düzenlenne tören öncesi Dingo ve Öncü, eğitimcileri eşliğinde bir gösteri yaptı. Dingo ve Öncü’nün saklanan uyuşturucuyu bulma ve ani hareketler konusunda yaptıkları gösterilerle büyük ilgi gördü. Dingo ve Öncü’nün gösteri sırasında kendilerini görüntüleyen basın mensuplarının üzerine yürümesi heyecanlı dakikaların yaşanmasına neden oldu. Köpeklerin üzerlerine gelmesi üzerine bazı gazeteciler korkulu dakikalar yaşadı.
Dingo ve Öncü, bundan sonra Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’nün yanındaki lüks barınakta kalacak.