Narkotik polisi iş başında!

İzmir Narkotik polisi tarafından İzmir ve Manisa'da düzenlenen operasyonlarda, sokaklarda uyuşturucu sattığı ileri sürülen üçü bayan 30 kişi gözaltına alındı.

Sokak satıcılarına yönelik olarak düzenlenen son dönemin en geniş çaplı operasyonu İzmir’de 35, Manisa’da da iki ev ve işyerine eşzamanlı yapılan baskınlarla başladı. Önceden tespit edilen 37 adrese aynı anda baskın düzenleyen polis, sokak satıcısı olarak faaliyet gösterdikleri iddia edilen 30 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların ev ve işyerleri ile üzerlerinde yapılan aramalarda 12 bin 666 adet ectacy uyuşturucu hap, 390 gram kokian, 671 gram esrar, 2 adet esrarlı sigara, 57 kök hint keneviri, 300 gram kenevir tohumu, 7 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet av tüfeği, 2 adet kurusıkı, 86 adet dolu fişek, 2 adet sahte ehliyet, 3 adet sahte banknot, hassas terazi ve çok sayıda uyuşturucu paketlemeye yarayan şeffaf poşet ele geçirildi.

Aramalarda 19 bin 260 YTL, bin 420 dolar, 400 avro ve 45 sterlin para bulundu. Paraların uyuşturucu satışından elde edildiği ileri sürüldü. Gözaltına alınan zanlılar Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği’ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.