Narkotik polisi uyusturucu tacirlerine göz açtirmiyor

Bursa Emniyet Müdürlügü Kaçakçilik ve Organize Suçlar Sube Müdürlügü bagli Narkotik Büro Amirligi ekiplerinin uyusturucu maddeye karsi mücadelesi tam gaz sürüyor.

Narkotik Büro Amirligi ekipleri Bursa’da son 3 ayda 12 kilogram eroin, 101 kilogram esrar, 82 bin 921 adet ecstacy hap, 347 kök kenevir bitkisi ve yesil reçeteye tabi bin 195 adet Rivoltril hap ele geçirdi. Yapilan operasyonlarda, uyusturucu ile ilgili 219 kisi yakalanirken, 69’u tutuklandi, 150’si ise serbest birakildi. Bursa polisi kent merkezinin yani sira farkli illerde de operasyonlar düzenleyerek Türkiye’ye örnek oluyor. Samsun-Yalova arasindaki uyusturucu ticaretini basindan itibaren titizlik içerisinde takip eden Bursa polisi, büyük bir basariya daha imza atti. Söz konusu illerdeki polisin haberinin bile olmadigi operasyona imza atan Bursa polisi, Yalova’nin merkezinde gerçeklestirdigi operasyonla, H.I.D., K.K. ve E.E.’yi gözaltina aldi. Bu kisilerde 15 kilo 700 gram esrar maddesi ele geçirdi.

Bursa polisi, basarili çalismalarina bir yenisini daha ekledi. Kaçakçilik ve Organize Suçlar Sube Müdürlügü yetkilileri, uyusturucuyla mücadeleyi her geçen gün artiracaklarini söylediler. Özellikle gençlerin uyusturucu batagina sürüklendigini anlatan yetkililer, “Uyusturucu ticareti son yillarda tüm dünyanin bas belasi. Biz Bursa’da çok yönlü çalismalar yaparak, bu pazarin olusmasina müsaade etmemeye çalisiyoruz. Basta gençlerin sürüklendigi bu batagin hareketlenmesine imkan tanimayacagiz. Uyusturucuyla ilgili çalismalari daha titiz yapiyoruz. Bizim edindigimiz istihbaratlarin yani sira, vatandaslardan aldigimiz tüm ihbarlari da degerlendiriyoruz. Uyusturucuyla mücadelede vatandaslarin ihbarlarini bekliyoruz. Kesinlikle ihbar yapan vatandaslarimizin kimligi gizli tutulacaktir. Bu konuda bir tereddüt yasamasinlar” diye konustular.