Narkotiklerden ‘Şafak Operasyon’u’

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri Esenler Karabayır Mahallesi'ne operasyon düzenledi.

Konuyla ilgisi olduğu belirlenen, içinde kadınların da bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. Evlere yapılan baskınlarda, 1 adet ruhsatsız silah, aynı silaha ait çok sayıda mermi ile esrar ve ekstacy’den oluşan uyuşturucu madde ele geçirildi.
Sabah 07:30 da başlayan operasyona 50 narkotik polisi, 60 da çevik kuvvet polisi katıldı. Mahallede tespit edilen evlere bir bir baskın yapıldı. Baskın sırasında hareketli saatler yaşanırken bazı mahhalle sakinleri operasyonu görüntüleyen basın mensuplarına tepki gösterdi. Uyuşturucu madde imal edilip satıldığı tespit edilen evlerde ikamet eden şahıslar gözaltına alındı.Gözaltına alınanlar içinden bir kişi, mahallelinin kendisini ele verdiğini söyleyerek mahalle sakinlerine küfürler yağdırdı.
Ele geçirilen maddelere el konurken, gözaltına alınan şahıslar sorgulanmak üzere Narkotik şube Müdürlüğü’ne götürüldü.
Öte yandan operasyonun, özel bir televizyon kanalında yayınlanan konuyla ilgili haber programının ardından gerçekleşmesi dikkat çekti. Programda, evlerde imal edilen uyuşturucu maddelerin küçük yaştaki çocuklar vasıtasıyla pazarlandığı gizili kamera görüntüleri ile tespit edilmişti.