Nasıroğlu Vakfı burs başvuru formları 2 Eylül’de dağıtılacak

Necat Nasıroğlu Eğitim ve Kültür Vakfı 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında Bin 500 öğrenciye burs verecek.

Necat Nasıroğlu Eğitim ve Kültür Vakfı 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında Bin 500 öğrenciye burs verecek. Burs başvuru formları 2 Eylül Pazartesi günü Nasıroğlu İş Merkezi’nden dağıtılmaya başlanacak.

Vakıf Başkanı Hatice Nasıroğlu, Necat Nasıroğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kurumsallaştığı 2007 yılından beri yaklaşık on bin öğrenciye burs verdiğini belirtti. Necat Nasıroğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın başarılı ve eğitimli bir Batman gençliğinin yetişmesi ve bu durumun önümüzdeki nesiller için de sürdürülebilir olmasını hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Nasıroğlu, vakfın 2013-2014 yılı eğitim ve öğretim yılı için yaklaşık bin 500 kişiye burs vermeyi hedeflediğini söyledi.

Burs imkanından yararlanmak isteyen öğrencileri 2 Eylül Pazartesi günü vakıf merkezinden form almaya davet eden Nasıroğlu, “Her yıl rutin olarak 1 Eylül tarihinde başlayan burs müracaatlarımız bu yıl 1 Eylül’ün pazar gününe denk gelmesi sebebiyle 2 Eylül Pazartesi günü itibariyle başlayacaktır. Yükseköğretim kurumlarında dört yıllık fakülte okumaya hak kazanmış burs alma ihtiyacı bulunan herkesi bekliyoruz. Bu yıl üniversite kayıt tarihleri de 2 Eylül’de başlayacağı için öğrencilerimize kolaylık olması ve mağdur olmamaları adına şunu da belirtelim ki formu almak üzere öğrencilerimizin bizzat gelmeleri şart değil bir yakınları vasıtasıyla da müracaat formlarını alabilmeleri mümkün olacaktır.” dedi.