Nate Robinson 3. kez smaç şampiyonu

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi NBA'de, 2010 smaç şampiyonu New York Knicks oyuncusu Nate Robinson oldu.

Şampiyonanın finalinde Toronto Raptors’ın çaylak oyuncusu DeMar DeRozan ile karşılaşan Robinson, panyaya attığı topu 360 derece döndükten sonra fileye bırakarak yaptığı smaçla büyük beğeni kazandı ve taraftar oylarının yüzde 51’ini alarak 3. kez şampiyonluğa hak kazandı.

Robinson, yarın doğu ve batı konferansı oyuncularını karşı karşıya getirecek yıldızlar karması müsabakasıyla sona erecek 3 günlük All-Star festivalinin ikinci gününde düzenlenen smaç şampiyonasını 3. kez kazanarak tarihe geçti.

3 SAYI ŞAMPİYONU PIERCE OLDU

Gecenin bir başka müsabakası olan 3 sayı yarışmasında ise Boston Celticsli oyuncu Paul Pierce şampiyon oldu.

Larry Bird’den bu yana ilk 3 sayı yarışmasını kazanan ilk Bostonlı oyuncu olan Pierce, finalde Golden State’in çaylak oyuncu Stephen Curry ve Denver Nugguts’dan Chauncey Billups ile karşılaştı.

Finalde 2 puan değerindeki renkli topların tamamını fileden geçiren ve 20 puan alan Pierce, turu 17 puan alan Curry ve 17 puan alan Billups’ın önünde tamamlayarak şampiyon oldu.

Gecenin ödül alan bir diğer oyuncusu Phoenix Suns’ın 36 yaşındaki oyun kurucusu Steve Nash, yetenek yarışmasının finalinde 2008 yılının şampiyonu Daron Williams ile karşılaşırken, engelli parkuru 29.9 saniyede geçti ve kendisinden 11 yaş genç rakibini yenerek şampiyonluğu aldı.