Nazardan korunmak için basit bit yöntem

Türkiye Parapsikoloji ve Ruhsal Araştırma Derneği Başkanı Cavit Ulu, nazarın psiko-manyetik denilen enerjinin karşı tarafa göndermesiyle ortaya çıktığını belirterek, bunun ancak pozitif enerji ile atılabileceğini vurguluyor.

Bilimin sıcak bakmadığı nazar, halk arasında ise dua, muska, mavi boncuk kurşun döktürme yöntemi ile ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.
Türkiye Parapiskoloji ve Ruhsal Araştırma Derneği Başkanı Cavit Ulu, Türk halkının nazara karşı çok meraklı olduğunu belirtti. Olumlu yada olumsuz şekilde bireyin karşı tarafa gönderdiği enerjinin halk arasında nazar olarak adlandırıldığını kaydeden Ulu, bu enerjinin vücuttan atılmaması halinde insanın beyin damarlarıının bile çatlayabileceğini vurguladı. Bilimin nazara sıcak bakmadığını dile getiren Ulu, “Nazardan korunmak için dua muska, nazar boncuğu ve kurşun döktürme gibi birçok yöntem deneniyor. Ama en önemlisi negatif enerjiden korunmak için, insan içindeki pozitif enerjiyi açığa çıkarmak zorundadır.” diye konuştu.
Nazarın, psiko-manyetik denilen enerjinin karşı tarafa gönderilmesi sonucu ortaya çıkan bir etki olduğunun altını çizen Ulu, şöyle konuştu: “Bilimsel açıdan kurşun döktürme ve mavi boncuk gibi yöntemlere sıcak bakılmaz. Bu yöntemler sadece savunma mekanizmasını açığa çıkarır. Örneğin mavi renk gelen negatif enerjiyi toplar. Nazarın insanlara yaydığı negatif enerjinin verdiği rahatsızlığı, içinizdeki zengin dünyayı keşfederek önleyebilirsiniz. Negatif enerjiyi içinizdeki pozitif enerjiyle püskürtebilirsiniz. Örneğin, biz sevgi enerjisini hiç kullanmıyoruz ama nefreti bol bol kullanıyoruz. Yani kendimizde dönmeyi gerçekleştirebilmeliyiz. İçimizdeki zenginliği, potansiyali açığa çıkarmalıyız.”

POZİTİF ENERJİ İLE SİGARADAN KURTULABİLİRSİNİZ

Ulu, insanın pozitif enerjisini kullanarak zararlı madde alışkanlıklarından da kurtulabileceğini dikkat çekiyor. Bu bağlamda insanların içindeki pozitif enerjiyi kullanarak sigara, alkol, esrar gibi kötü alışkanlıklardan da kolaylık kurtulabileceğini ifade eden Ulu, “Kendi içsel yapımızı tanıyarak, kendimize olan direnç ve gücü keşfederek bu alışkanlıklardan kurtulabiliriz. Bu bizim elimizde olan bir güç. Ama kullanmak önemli” şeklinde konuştu.