Nazilli’de tacizden gözaltına alınan 10 zanlı tutuklandı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, küçük kız çocuklarını evlilik vaadiyle kandırarak alkol ve uyuşturucu maddeye alıştırıp taciz ve fuhşa teşvik ettikleri iddiasıyla mahkemeye sevk edilen 11 zanlıdan 10'u tutuklandı.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde, küçük kız çocuklarını evlilik vaadiyle kandırarak alkol ve uyuşturucu maddeye alıştırıp taciz ve fuhşa teşvik ettikleri iddiasıyla mahkemeye sevk edilen 11 zanlıdan 10’u tutuklandı. Bir zanlı da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yetiştirme yurduna yerleştirilmeden önce tacize uğradığını iddia eden iki kız çocuğunun şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada, 18 yaşından küçük ve dördü yetiştirme yurdunda kalan 10 mağdur kız çocuğunu alkol ve uyuşturucu maddeye alıştırdıkları, taciz ederek fuhşa teşvik edildikleri iddiasıyla 11 şüpheli gözaltına alınmıştı. Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda uyuşturucu maddeler, yaşı küçük çocuklara yönelik cinsel istismar delili kayıtlar olan CD, USB bellek, cep telefonu ve bilgisayar ele geçirilmişti. Polisteki ifadeleri tamamlanan zanlılar, sabah saatlerinde Nazilli Adliyesi’ne sevk edildi. Taciz, fuhşa teşvik, şantaj ve tehdit suçlamalarıyla sorgulanan 11 zanlı, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemede 10’u tutuklanarak, Nazilli E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.