Nazilli’de Atatürk fotograflari sergisi açildi

AYDIN - Aydin'in Nazilli ilçesinde Atatürk'ü Anma Haftasi etkinlikleri çerçevesinde, Nazilli Polis Meslek Yüksekokulu (NPMYO) ögrencilerinin hazirladigi Atatürk Fotograflari ve Resimleri Sergisi, Lütfü Selek Kültür ve Sergi Sarayi'nda açildi.

Açilista konusan Kaymakam Yildiz, bu yil cumhuriyetin kurulusunun 82. yildönümünün kutlandigini belirterek, “Bu günleri görmemize vesile olan Ulu Önder Atatürk’ü saygi ve sükranla aniyoruz. O ve aziz sehitlerimiz bizim için ölmedi kalbimizde yasiyorlar. Ayrica tarihe sahitlik eden bu resimlerin biraraya gelmesinde emegi geçen polis okulu ögrencilerini yürekten kutluyorum.” dedi.

Bu yil yedincisi düzenlenen sergi hakkinda bilgi veren Müdür Özen ise, NPMYO’nun kurulusundan bugüne kadar gelip geçen her ögrencinin arsive en az bir resim ilave ettigini belirterek, “Burada bes gün halkimiza açik kalacak sergimizde, arsivimizdeki 4 bini askin malzeme arasindan seçtigimiz 226 resim ve fotograf yer aliyor. Ziyaretçilerimiz Kurtulus Savasi, cumhuriyetin kurulusu ve Atatürk inkilaplari konulu eserleri görme imkani bulacak.” diye konustu.