Necati: Fenerbahçeli değilim

Galatasaray'ın golcü oyuncusu Necati Ateş, taraftarların ısrarlı soruları üzerine, Fenerbahçeli olmadığını belirterekti., "G.Saray'dan önce beni F.Bahçe istemişti. O zaman gidebilirdim" dedi.

Necati Ateş, sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesindeki “Cola Turka ile Soru Cevap” bölümüne konuk oldu.

Taraftarlar, Necati’den, medyada Fenerbahçeli olduğuna dair haberlerin çıktığını hatırlatarak, bu konuya açıklama getirmesini istedi.

Bu isteklere “Fenerbahçe taraftarı değilim” yanıtını veren Necati, “Aklından hiç Fenerbahçe’ye gitmek geçti mi?” sorusuna, “Hayır hiç geçmedi. Galatasaray’la 2010 yılına kadar sözleşmem sürecek. Aklımdan başka türlüsü geçse böyle olur muydu hiç?” yanıtını verdi.

Necati, “Galatasaraylı olmadığını ve teklif gelmesi halinde Real Madrid’de bedava oynayacağını” söylediğinin hatırlatılması üzerine, “Altaylıyım, ama kanımın son damlasına kadar Galatasaray için çalışıyorum. Şartlar öyle gerektirirse, Real Madrid’de bir sezon boyunca ücret almadan oynamayı hangi futbolcu kabul etmez ki? Sonuçta dünyanın en önde gelen kulüplerinden biri. Galatasaray’ın çıkarına olacaksa, Galatasaray’da da elbette seve seve bedavaya oynarım” diye konuştu.

Taraftarların, “Adana’da oynarken, bir muhabire ‘ben ve ailem Fenerbahçeli, Fenerbahçe’de oynamak isterim’ demişsin. Bu doğru mu?” sorusunu, “O zamanlar oynayabilirdim tabii. O zaman öyleydi, çünkü Galatasaray beni henüz istememişti. Fenerbahçe ise çok istiyordu. Galatasaray beni istememiş ve ben de kabul etmemiş olsaydım, belki olabilirdi. Şimdi kim isterse istesin, ben Galatasaray’da oynuyorum” şeklinde yanıtladı.

“KİMSEYLE ARAMDA SORUN YOK”

Takımda kimseyle arasında sorun olmadığını belirten Necati, Hakan Şükür’e ne kadar yakınsa, Ümit Karan’a da o kadar yakın olduğunu söyledi.

Golcü oyuncu, zaman zaman tartışmaları gündeme gelen Hasan Şaş ile aralarında sorun bulunmadığını da ifade etti.

“İDOLÜM MARADONA”

Arjantinli futbolcu Maradona’nın, idolü olduğunu açıklayan Necati, “Maradona ve Zidane ile aynı takımda oynamak isterdim. Bu arada Barcelonalı Ronaldinho ile de aynı ayakkabıyı giyiyorum” dedi.

“ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Bu sezon şampiyon olacaklarına inandığını kaydeden Necati, “Galatasaray ruhunu sahaya yansıttığımızda yapamayacağımız şey yok, bunun en çarpıcı kanıtı da geçen yıl kazandığımız şampiyonluk” dedi.

Ali Sami Yen Stadı’nda, Fenerbahçe’yi 1-0 yendikleri maçta attığı golün kendisi için en anlamlı gol olduğunu anlatan Necati, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda, Fenerbahçe’yi 5-1 yendikleri Türkiye Kupası final maçını ise unutamadığını vurguladı.

Necati, geçen sezon yaşadıkları şampiyonlukta, Kayserispor maçının bitiminden sonra yaşanan 16 dakikayı bir filme benzetmesi istenmesi üzerine, “Daha önce hiç çekilmemiş, bambaşka bir film olurdu. Tutku, hayal, kabus, gerilim, heyecan, gözyaşı, mutlu son. Hepsi bir arada” şeklinde konuştu.