Necati hastalığına yenik düştü

Haliç Üniversitesi İngiliz İşletme bölümü öğrencisi Necati Varinli bir Amerikalı'dan bulunan uygun ilik nakledilmesine rağmen hayatını kaybetti.

Kayseri’de bir dönem gazetecilik yapan ve halen HES Makine Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan baba Veysel Varinli, oğlunun son umudu olan ilik naklini büyük umutla yaptırdı.

Üç yıl önce TED Kayseri koleji’nde okurken, halsizlik, yüksek ateş gibi şikayetlerle doktora götürülen ve yapılan tetkiklerde akut lösemi hastası olduğu saptanan Necati Varinli, daha sonra Kanser Araştırma ve Tedavi merkezlerinde tedavi gördü. Liseyi tamamladıktan sonra Haliç Üniversitesi İşletme bölümünü kazanan Necati Varinli, hastalık yüzünden zaman zaman hem kendisi hem de ailesini zor durumda bıraktı.

Baba Veysel Varinli, bölümün birinci sınıfını tamamlayan oğlu Necati’yi bir umut olarak Amerika Netroit Kanser Araştırma Merkezi’ne götürdü. Burada yapılan araştırmada, bir Amerikalı’dan bulunan uygun ilik 7 ay önce Necati’ye nakledildi. Durumunda iyileşme görülen Necati, önceki gün tedavi gördüğü hastanede yaşamını kaybetti.

Cenazesi uçakla Kayseri’ye getirilen Necati Varinli’nin Hunat Camiindeki cenazesine okul arkadaşları da katıldı. Dedesi ve bir kız arkadaşı tabutuna sarılıp uzun uzun ağladı. Baba Veysel Varinli, “Allah kimseye böyle evlat acısı ve dert vermesin. Çok zor” dedi. Cenaze daha sonra şehir mezarlığında defnedildi.